Yalova merkezli 3 ilde 'change oto ve oto parçası' operasyonu

Yalova merkezli 3 ilde 'change oto ve oto parçası' operasyonu, Gündem Haberleri.

Yalova merkezli 3 ilde 'change oto ve oto parçası' operasyonu
Editör: 15Haber
30 Haziran 2022 - 12:06
Yalova merkezli 3 ilde 'change oto ve oto parçası' operasyonu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Alınan bilgiye takriben, Yalova Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü ekipleri kadar 3 ilde 50 polisin katılımıyla işlem gerçekleştirildi. Çalışmada 4 otomobil, 1 oto motorunun yanı sıra 50 adet kaput, kapı, çamurluk, araç göğsü, torpido, direksiyon, koltuk ve gösterge paneli gibi kaçak yollarla Türkiye'ye getirilen otomobil parçası ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelerin piyasa değerinin yaklaşık 4 milyon TL civarı olduğu öğrenildi. Operasyonda gözaltına alınan A.Ü., M.Ü., A.U., A.E.Ç., H.Y, H.Ç., H.İ., E.A. ve R.Ü. emniyetteki işlemlerinin gerisinde adliyeye sevk edildi.

Şasi numaraları ve hasarlı oto parçaları değiştirildi

Yakalanan otomobillerden birinin Türkiye'ye firari olarak girişi yapıldıktan daha sonra, trafikten çekilen benzer marka ve model bir aracın şase numaraları montajlandığı belirlendi. Öte yanan diğer 3 otomobilin ise Bulgaristan'a hasarlı parçalar ile çıkarıldığı ve bu parçaların yerine orijinal parça takmak suretiyle Türkiye giriş yapıldığı belirlendi. Şüphelilerin Bulgaristan'dan tedarik ettikleri araçların tescilini ihtiyar kişiler üzerine yaptırdıkları, bu ihtiyar kişiler ile araçları gümrükten yurda soktukları da belirlendi. Araçlar yurda girdikten daha sonra da ihtiyar şahısların araçsız olarak ülkelerine geri gönderdikleri saptandı.

Erhan Erdoğan

 

 

Yalova merkezli 3 ilde 'change oto ve oto parçası' operasyonu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Yalova merkezli 3 ilde 'change oto ve oto parçası' operasyonu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum