Valilik öğrenciyi cemaat yurdundan devlet yurduna geçirdi

Valilik öğrenciyi cemaat yurdundan devlet yurduna geçirdi, Elazığ ’da ailesinin baskısıyla kaldığı cemaat yurdunun 7.

Valilik öğrenciyi cemaat yurdundan devlet yurduna geçirdi
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 14:04
Valilik öğrenciyi cemaat yurdundan devlet yurduna geçirdi,

Elazığ ’da ailesinin baskısıyla kaldığı cemaat yurdunun 7. katından atlayarak yaşamına son veren tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara ’nın ölümünün gerisinde cemaat ve tarikat yurtlarının kapatılmasıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. Gaziantep ’te cemaat yurdunda kalan bir öğrencinin devlet yurduna taşınma ricası üstüne valilik harekete geçti.

ÇARESİZ VE YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Şahinbey Belediyesi CHP Grup Başkanı Hasan Şencan, sosyal medya hesabından, “Gaziantep ’te üniversite okuyup, cemaat ve tarikat yurtlarında kalmak istemeyen öğrenci arkadaşlar bana DM ’den ulaşabilirsiniz. Biçare ve yalnız değilsiniz” mesajı paylaştı. Bu mesajın ardındaki bir cemaat yurdunda kalan Gaziantep Üniversitesi öğrencisi  B.D. Şencan ile irtibata geçti. Hasan Şencan da öğrencinin ricası ile ilgili olarak Vali Davut Gül ’ü bilgilendirdi.

Şahinbey Belediyesi CHP Grup Başkanı Hasan Şencan

Bunun üstüne Gaziantep Valisi Vali Gül ’ün görevlendirdiği Valilik Özel Kalem Müdürlüğü çalışanı da Şencan aracılığıyla devlet yurdunda kalmak isteyen öğrenciyle irtibata geçerek, devlet yurduna yerleştirilmesi için işlemleri başlattı.

Şahinbey Belediyesi CHP Grup Başkanı Hasan Şencan, öğrencinin devlet yurduna yerleştirilmesindeki ilgisinden dolayı Vali Davut Gül ve Özel Kalem çalışanı Emrah Yıldız ’a sosyal medya hesabından teşekkür etti. Şencan mesajında, “Gençler, çaresiz ve yalnız değilsiniz” mesajını da bir kere daha vurguladı.

Valilik öğrenciyi cemaat yurdundan devlet yurduna geçirdi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum