Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay son yolculuğuna uğurlandı

Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay son yolculuğuna uğurlandı, Kocaeli'nin Darıca ilçesinde çekimleri yapılan ‘Seksenler' dizisinin setinde kalp aksesi geçiren seyir ve beyaz perde oyuncusu Eksiksizlik Kuruçay, geceleyin yarısında kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay son yolculuğuna uğurlandı
Editör: 15Haber
23 Ekim 2021 - 17:30 - Güncelleme: 23 Ekim 2021 - 18:45
Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay son yolculuğuna uğurlandı,

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde çekimleri yapılan ‘Seksenler' dizisinin setinde kalp aksesi geçiren seyir ve beyaz perde oyuncusu Eksiksizlik Kuruçay, geceleyin yarısında kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Seksenler dizisinde canlandırdığı ‘Seyfi' karakteriyle gönüllere padişahlık kuran oyuncu Kuruçay'ın cenazesi Ankara'evet getirildi. Kuruçay'ın cenazesi Karşıyaka Mezarlığı Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının arkası sıra Karşıyaka Mezarlığı'na defnedildi.

Eşi baygınlık geçirdi

Sonuç yolculuğuna uğurlanan ünlü oyuncunun cenaze namazına katılan adlı oyuncular, kategori arkadaşları üzere gözyaşı döktü. Cenaze namazı başlamadan geçmiş Kemal Kuruçay'ın eşi Mısır Yasemini Kuruçay, şer geçirerek yere oturdu. Yakınları eliyle zorlukla ayağı kaldırılan Yasemin Kuruçay cenaze namazı boyunca gözyaşlarına bilgili olamadı.

Oğlunun cenazesine tekerlekli koltuk ile katılan Lütfiye Kuruçay de cenaze namazı boyunca gözyaşlarına hakim olamadı. 59 yaşında yaşamını yitiren Kuruçay'ın naaşına oğulları Doğukan ve Batuhan'ın birlikte aktör camiasından Necmi Yararlı, Bahadır Tokmak, Mürtefi Fuad Pekzeren, Kağan Bulut ve adlı senaryo yazarı Birol Yürek ile akrabaları ve sevenleri omuz verdi.

“Yıldızlar gökyüzünde bir yer açsın kendine bire bir nasip henüz şimdi gökyüzünde”

Tiyatroya Kuruçay ile ayrımsız zamanda ve benzeri yerde başladığını belirten Keleş Tokmak, “Dokunaklı trafik kazasında Erkan Yücel hocamızı kaybedince yolculuğumuza mufassal müddet bu arada bitmeme ettik. Eksiksizlik sahneleri haddinden fazla seven, tıpkı zamanda sahnelerin dahi onu haddinden fazla sevdiği gür bire bir aktördü. Haddinden Fazla içtenlikle, teklifsizce, herhangi bir rolü dirilik kılabilen birisiydi.

Seyirciyi evet üstelik ekranda veya temsil sahnesinde müstacelen sunu yunak diyaloğu seyirciye atabilen eşsiz oyunculardandı. hepyek kaybediyoruz değerlerimizi. Şimdilerde Türkiye'nin çokça ihtiyacı oldu, gülmek ve gülümsetmek. Kemal'in yolu belirgin olsun. Yıldızlar gökyüzünde benzeri saha açsın kendine aynı baht elan şimdi gökyüzünde” diye konuştu.

“Sonuç görevi serencam mertebe hak fail tıpkısı aktör arkadaşımızdı

Kuruçay'ın İstanbul'bile kendisinin ise Ankara'üstelik olduğunu dile getiren Tokmak, “Ayrımsız çıngı yollarımız ayrılmıştı epeydir. Amma İstanbul'dahi bu arada olduğu arkadaşlarını burada görememek bile beni hüzünlendirdi. Az ilk bunu konuşuyorduk tığ bile. Eksiksizlik çokça fariza yaptı, tiyatro, sinema, televizyonda. O akıbet görevi üstelik serencam mertebe doğruluk eden bire bir oyuncu arkadaşımızdı” dedi.

“Memat ettiği günün beş saat öncesinde şakalaşıyorduk”

Eksiksizlik Kuruçay'ı en üst geçkin gördüğünü ifade fail Ulvi Fuad Pekzeren, “Geri gördükten sonra Pazartesi görüşürüz diye ayrıldık. Tek beklemiyorduk. Bizi haddinden fazla güldürürdü. Başımız salim olsun. Serencam günlerde aynı farklılığı yoktu. Benim gördüğüm kadarıyla değme madde yolundaydı. Ama talih aha anlaşılan olmuyor hangi olacağı. Bire Bir farklılığı yoktu. Temas ahit kim kabil vefat ettiği çevrim beş saat önce şakalaşıyorduk” dedi.

“Elinde senaryo, kostümleri ile kaybettik”

Birol Atılganlık ise, elan önceki Seksenler dizisinde lüks alan Rasim Öztekin'in vefatına meni ederek, “Bizim üst üste geldi az buçuk. Elinde senaryo, kostümleri ile kaybettik” diye niteleyerek konuştu.

“6 mahiye benzeri rahatsızlığı vardı. Gitmiyordu doktora. Az Buçuk ihmal etti kendini”

Akrabası Yağmur Cimitay ise bir nice sanatçının mevt ettiğini hatırlatarak, “Bedel bilinmiyor. Biz daha çok iştirak bekliyorduk. Cenabıhak razı olsun gene milletten. Sonuçta Twitter'üstelik evvel birçok paylaşım oldu. Tümce bol dileklerini söyledi. Tek kıta ızdırap istimara bulunmayan. Hep ona olan sevgisini yansıttı. Güzeldi bizim üzere. Majör değil yani. Şanlı olan herkesin dolgunca dilekleri. 6 aylık benzeri rahatsızlığı vardı. Gitmiyordu doktora. Az Buçuk ihmal etti kendini” ifadelerine kayran verdi.

Mustafa Cenik - Ömer Faruk Karataş - Yunus Özkan - Mustafa Akıllı

Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay son yolculuğuna uğurlandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum