Ulusal Hemşireler Günü kutlanıyor

Ulusal Hemşireler Günü kutlanıyor, Gündem Haberleri.

Ulusal Hemşireler Günü kutlanıyor
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 10:47
Ulusal Hemşireler Günü kutlanıyor, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Dünya Hemşireler Günü, hemşirelerin topluma yaptıkları katkıları onurlandırmak üzere her sene dünya genelinde 12 Mayıs tarihinde kutlanıyor. Özellikle pandemi döneminde önemleri daha çok görünen o ki sağlık çalışanlarından olan hemşireleri memnun etmek için Hemşireler Günü mesajları ve sözleri ile tebrik edebilirsiniz. 12 Mayıs Hemşireler Günü için özel mesajları haberimizde…

HEMŞİRELER GÜNÜ MESAJLARI

– Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ayrıcalık vermeksizin sonsuz dayanma, her türlü özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan, kıymetli Hemşirelerimizin 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftasını kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.

– Tüm hemşirelerimizin, Hemşireler Haftasını kutluyor, sağlık ve sevinç diliyorum

– Sağlık Durumu, bireylerin zorunlu ve vazgeçilmez temel ihtiyaçlarından biridir. Bu ihtiyaca cevap veren en önmeli meslek grubu içerisinde ise hemşirelerimiz yer almaktadır. Hemşireler, sağlık problemleri olan insanların, bir tıbbi kuruluşa başvurmalarından ayrılmalarına değin olan bütün süreçlerde birebir yanlarında olan bir sağlık personelidir. Afiyet hizmetlerinin sunumunda etkin bir rol oynayan ve mesleklerini büyük bir fedakarlıkla yerine getiren tüm hemşirelerimizin, 12 Mayıs Hemşireler Gününü ve 12-18 Mayıs Hemşireler Haftasını kutlar sağlık ve mutluluk dilerim.

– Sevgi, şefkat ve hoşgörünün simgesi haline gelen hemşirelerimizin hemşireler günü kutlu olsun.

– Sağlık ordusunun vazgeçilmezleri hemşirelerin hemşireler günü kutlu olsun.

– 12 Mayıs Dünya Hemşireler günü, sağlık personelimize kutlu ve hayırlı olsun

– Ben Bir Ebeyim Ben bir ebeyim fakat gülyüzlü bebeğini emziren, melek yüzlü annenin resmini gerçekleştiren yok, On çocuğun kahrını çeken onbirincisini doğurmamak için tedavi arayan, çilekeş annenin yanına olan bir ebeyim. Ben bir ebeyim, çiçeklerle bezenmiş bahçenin, jurnal güneşlik beklenen odasında yok, karlarla örtülü bir dünyanın, aştan başka yiyeceği, tezekten başka yakacağı,olmayan bir evin konuğuyum. ben bir ebeyim, bana danışmaları için, ayağıma gelmeleri için yok.. Yoksul tek odalı evlerine gidiyorum, kırk yıl saygın diye, çaylarını içiyorum, leke kokan, sanki çıplak çocuklarını seviyor, çok seviyorum.

– Sağlık sektörünün vazgeçilmez haline gelen bütün hemşirelerin hemşireler günü kutlu olsun…

– “Önce İnsan” diyerek halkla hizmeti şiar edinmiş, insanların sağlıkları için çok manâlı ve kutsal bir görevi ifa eden, bu ulu mesleğin mensubu tüm fedakâr, cefakâr hemşirelerimizin “Hemşireler Gününü” kutlayarak meslek hayatlarında başarılar dilerim.

– Ebe ve hemşireler günü kutlu olsun. Bu ülke sizinle gurur duyuyor.

– 12-18 Mayıs Hemşireler haftası. Bütün hemşirelerimizin Hemşireler günü kutlu olsun

– Gece gündüz demeden sağlığımız için çalışan bütün hemşirelerimizin hemşireler günü kutlu olsun.

– Hayatımız ve sağlığımız için emek harcayan hemşirelerimizin Hemşireler Günü ve Hemşireler Haftası kutlu olsun.

– Her türlü olumsuzlukta, fiziki ve manevi zorlukta ülkemizin her köşesinde, insan hayatının kutsallığından imtiyaz vermeksizin, her türlü özveri ve gayretle mesleğini icra etmeye çalışan tüm hemşirelerimizin “12 Mayıs Hemşireler Gününü” Kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim.

HEMŞİRELER GÜNÜ TARİHÇESİ

İlk olarak ABD Afiyet ve Eğitim Bakanlığında yetkili olan Dorothy Sutherland, 1953 yılında dönemin başkanı Dwight D. Eisenhower ile görüşerek bir sonraki yılın Ekim ayını “Hemşireler Günü” ilan etmeyi teklif eder. Fakat o dönemde bu önerge onaylanmaz. 1972 yılında ise bu manâlı günün tanınması için devlete ait bir duyuru hazırlama girişiminde bulunulur ve Milli Temsilciler Meclisine sunulur. Lakin yeniden bu teklif onaylanmaz.

Bundan iki sene sonradan, Milletlerarası Hemşireler Konseyi, modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale ’in doğum günü olan 12 Mayıs ’ı “Milletlerarası Hemşireler Günü” ilan eder. Benzer sene dönemin ABD Başkanı Nixon imzasıyla kesinkes karar verilir. Yani 12 Mayıs 1974 yılından bu yanlamasına resmen hemşireler günü kutlanmaya başlanmış olur.

Ulusal Hemşireler Günü kutlanıyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum