TÜRGEV ve Ensar Vakfı'ndan Kılıçdaroğlu'na cevap geldi

TÜRGEV ve Ensar Vakfı'ndan Kılıçdaroğlu'na cevap geldi, Gündem Haberleri.

TÜRGEV ve Ensar Vakfı'ndan Kılıçdaroğlu'na cevap geldi
Editör: 15Haber
25 Mayıs 2022 - 02:36
TÜRGEV ve Ensar Vakfı'ndan Kılıçdaroğlu'na cevap geldi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ’nun iddiaları üstüne TÜRGEV ve Ensar Vakfı, birlikte ABD ’de “TÜRKEN Vakfı”nı kurduklarını ifade ederek şu açıklamayı yaptı:

* Devletimizin yurt içinde ve yurt dıştan değişik projelerle ve burslarla desteklediği gençler, kendi alanlarında en yetkin üniversitelerde, kurumlarda ve enstitülerde eğitim görmekte, bu çerçevede Amerika Birleşik Devletleri ’ne de her yıl fazla sayıda gencimiz gitmektedir.

* Devletimizin yurt içinde ve yurt dıştan farklı alanlara yönlendirilmiş projelerle ve burslarla desteklediği gençler, kendi alanlarında en yetkin üniversitelerde, kurumlarda ve enstitülerde eğitim görmekte, bu çerçevede Amerika Birleşik Devletleri ’ne de her yıl fazla sayıda gencimiz gitmektedir.

* Bugünün şartlarında, kendisini bölgesel ve küresel bir güç olarak izah etme iddiasındaki ülkesine, iddia sahibi olduğu her alanda katkı maddesi belirlemek isteyen ve böylece yurt içinde ve yurt dıştan eğitim olanaklarının ardına düşmüş olan devingen genç nüfusumuzun ilk olarak ABD almak üzere birçok ülkede tehlikesiz ve dinç barınma ve burs imkanlarına kavuşturulması TÜRGEV ve ENSAR Vakıflarının, durmaksızın güncellenen toplumsal avantaj yaklaşımları içerisinde de yerini almıştır.

“İKİ VAKIF GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRMİŞ TÜRKEN VAKFININ KURULUŞUNA ÖNDERLİK ETMİŞTİR”

* Bu çerçevede bu iki vakıf güçlerini birleştirmiş ve ABD ’de oturmuş Türk toplumunun da taleplerini ve desteğini arkasına alarak TÜRKEN Vakfının kuruluşuna önderlik etmiştir. Amerikan makamları geçtiğimiz sene, ABD ’de mukim Türk vatandaşları kadar yönetilen TÜRKEN Vakfını FARA olarak tanıdık yasal çerçeve içerisine almak istemişler, bu çerçevede gerekli yasal prosedürlerin tamamlanmasının arkasından geçtiğimiz günlerde kayıt işlemini tamamlamışlardır.

* Bu kayıt işlemi ABD yasalarına ast çalışan vakfın, denetime açık ve şeffaf yapısının doğal bir sonucudur ve dileyen herkesin ulaşabileceği dokümanlar Amerikan Yargı Bakanlığının sitesine yüklenmiştir.

“BİLGİLER AMERİKAN MAKAMLARI İLE PAYLAŞILDI”

* Önümüzdeki yıl açılması planlanan ve son derece etkin bir bütçe kullanımı ile hayata geçirilen yurt binası sadece orada konaklayacak olan Türk öğrencilerin yok, yurt dışındaki Türk toplumunun ve ülkemizin gururu olmaya adaydır.

* Böylesine büyük ve kıymetli bir vizyonun eseri olan çalışmaların ve Türkiye Cumhuriyeti ’nin bütün vatandaşlarını gururlandırması gereken bir projenin, yalanlara ve kötüleme kampanyalarına malzeme yapılarak lekelenmeye çalışılmasının arkasındaki motivasyonu anlamakta zorluk çekiyoruz.

* Amerikan makamları ile paylaşılmış ve açık kaynaklardan dileyen her vatandaşın ulaşabileceği bilgilerin, gizemli bir hava ile yaklaşık olarak servis edilmesini ve ülkemize dönük bir lekeleme kampanyasının piyonu olunmasını esefle kınıyoruz.

* Hiçbir yasal ve ahlaki dayanağı olmayan, tamamen bir FETÖ kumpası görüntüsünü andıran bu akıl ve izan dışı iddiaları cevaplamaya tenezzül etmemiz, bahis sahiplerine biçtiğimiz değerden değil kamuoyuna duyduğumuz saygıdandır. Takdir yüce milletimizindir.

TÜRGEV ve Ensar Vakfı'ndan Kılıçdaroğlu'na cevap geldi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. TÜRGEV ve Ensar Vakfı'ndan Kılıçdaroğlu'na cevap geldi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum