TDP Genel Başkanı Sarıgül: "O küsen oyların adresi Türkiye Değişim Partisi olacak"

TDP Genel Başkanı Sarıgül: "O küsen oyların adresi Türkiye Değişim Partisi olacak", GİRESUN (AA) - Türkiye Metamorfoz Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Yüzde 20 oy iktidara güvenmiyor, muhalefete de güvenmiyor.

TDP Genel Başkanı Sarıgül: "O küsen oyların adresi Türkiye Değişim Partisi olacak"
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 22:08
TDP Genel Başkanı Sarıgül: "O küsen oyların adresi Türkiye Değişim Partisi olacak",

GİRESUN (AA) - Türkiye Metamorfoz Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Yüzde 20 oy iktidara güvenmiyor, muhalefete de güvenmiyor. Allah'ım müsade verirse, yurttaşlarım takdir ederse inşallah o küsen oyların adresi Türkiye Başkalaşım Partisi olacak." dedi.

Sarıgül, Giresun Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, son günlerde 50+1 meselesinin gündeme geldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "50+1'in mahsurlu olduğunu anladık" dediğini gösteren Sarıgül, "50+1 diyerek kum saatini çalıştıran Sayın Erdoğan, hemen de bu kum saatini durdurmak için formüller arıyor. Mesela '40+1 yapalım' denirse bu fazla daha büyük sorunlara yol açar. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde tadilat yaparak yola sürdürmek isteniyorsa bu sistem tadilatla düzelmez." diye konuştu.

Sarıgül, parti olarak tarafsız Cumhurbaşkanı, enerjik Meclis, egemen yargıya dayanan parlamenter demokratik sistemden yana olduklarını aktardı.

İktidarın idareli politikalarını eleştiren Sarıgül, yurttaşların her geçen gün fakirleştiğini dile getirdi. Sarıgül, çay ve fındığın Karadeniz ekonomisinin can damarı olduğunun altını çizerek "Karadeniz'in doğalgazı, petrolü çaydır, fındıktır. Bu ürünlerin üretimini ve değerini gözetmek, sınırlarımızı korumak kadar hepimiz için milli bir görevdir. Bu bir devlet politikası olmalıdır." ifadelerini kullandı.

Mustafa Sarıgül, bir gazetecinin ittifaklarla ilgili sorusu üstüne, şu değerlendirmede bulundu:

"Biz ofsayta düşmeyecek olan bir partiyiz. Öteki siyasi partiler hemen ofsayta düşüyorlar. Bir yıl önce o ittifakları kendi arasında kurdular. Biz daha iki ay önce seçime girme yetkisini aldık. Fakat daha seçimlere 1,5 yıl var. Geçtiğimiz 1,5 yıldır iktidarın kurduğu bir tuzak var. Muhalefet partileri de o tuzağa düşüyorlar. 'Cumhurbaşkanı adayı kim olacak, ittifaklarda kim yer alacak?' Daha seçimlere 1,5 sene var. İşsizliği, pahalılığı, dövizi konuşmuyoruz. Aylardan beri televizyonlarda bunu konuşuyoruz. Çiftçilerimiz gübre, mazot, ilaç alamıyor ve Anadolu'da 4 milyon metrekare yer derhal ekilip biçilmiyor."

Muhalefetin bunları konuşmadığını savunan Sarıgül, "Neyi konuşuyor? 'Şu ittifakta kim alacak? Bu ittifakta kim alacak?' Türkiye Başkalaşım Partisi koltuğun ardındaki koşan parti yok. Türkiye Metamorfoz Partisi, Allah'ım müsade verirse yurttaşlarımızın sorunlarının ardındaki koşan parti." dedi.

Önemli olanın kağıt üzerinde değil gönüllerde yer olmak olduğunu vurgulayan Sarıgül, "Türkiye Metamorfoz Partisi gönüllerde vardır. Çünkü Türkiye Başkalaşım Partisinin ana fikri şu, bilekse bilek, yürekse yürek, bu meydana metamorfoz gerek. Çünkü öteki siyasi partiler bugüne değin sandığa fazla gittiler ama sandıktan hep boynu bükük geldiler." diye konuştu.

"Koltuk heyecanınız olmasın, memleket heyecanınız olsun"

Sarıgül, bugün Türkiye'de yüzde 18-20 arasındaki vatandaşın şüpheli olduğunu ileri sürerek şu değerlendirmede bulundu:

"Onlara 'yüzen oy' diyorlar. Hayır, onlar 'yüzen oy' yok, onlar 'Ben iktidardan memnun değilim lakin muhalefette de oy verecek parti bulamıyorum.' diyor. 'Güveneceğim parti bulamıyorum.' diyor. 'Bu bayrağımı, bu toprağımı emanet edeceğim parti bulamıyorum.' diyor. O nedenle onlar 'yüzen oy' yok, o yüzde 20 oy iktidara güvenmiyor, muhalefete de güvenmiyor. Allah'ım izin verirse, yurttaşlarım takdir ederse inşallah o küsen oyların adresi Türkiye Metamorfoz Partisi olacak."

Sarıgül, seçimlerin zamanında yapılması gerektiğine dikkat çekici ederek sözlerini şöyle tamamladı:

"Koltuk heyecanınız olmasın, memleket heyecanınız olsun. Biz Türkiye Başkalaşım Partisi olarak, 'Ülke, Allah korusun, yansın, batsın, biz bir saat daha sonra iktidara gelelim.' durumunda değiliz. Memleketimiz iyi olsun da biz iktidara gelmeyelim. Çünkü Türkiye Başkalaşım Partisi olarak biz önce devletimizi, sonra partimizi düşünen bir partiyiz. Bizim devletimiz önce huzurlu ve mutlu olsun. Partimiz ondan sonradan inşallah huzurlu ve mutlu olur."

Mustafa Sarıgül, Gazi ve Alparslan caddelerinde esnafı ziyaret etti, Merkez Muhtarlar Derneği ile Giresun Esnaf Odaları Birliği yöneticileri ile de bir araya geldi.TDP Genel Başkanı Sarıgül: O küsen oyların adresi Türkiye Değişim Partisi olacak

TDP Genel Başkanı Sarıgül: O küsen oyların adresi Türkiye Değişim Partisi olacak TDP Genel Başkanı Sarıgül: O küsen oyların adresi Türkiye Değişim Partisi olacak

2022 asgari ücret teklifi: 5200 TL

DİSK'in "2022 yılında en düşük ücretin asgari net 5.200 ? olmalıdır." önerisine katılıyor musunuz? #AsgariÜcret #disk

— Haberler () November 19, 2021

AA / Eyüp Elevli - Son Dakika Haberleri

TDP Genel Başkanı Sarıgül: "O küsen oyların adresi Türkiye Değişim Partisi olacak", başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum