Taksim 'de çalışanı tarafından soyulan döviz bürosunun müdürü konuştu

Taksim ’de çalışanı tarafından soyulan döviz bürosunun müdürü konuştu, Taksim'de 11 Kasım günü sabahtan saatlerinde meydana gelen olayda, Serkan O.

Taksim 'de çalışanı tarafından soyulan döviz bürosunun müdürü konuştu
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 16:14
Taksim ’de çalışanı tarafından soyulan döviz bürosunun müdürü konuştu,

Taksim'de 11 Kasım günü sabahtan saatlerinde meydana gelen olayda, Serkan O. 3 aydır çalıştığı döviz bürosunun kasasından 3 milyon TL değerinde dövizi çalarak kayıplara karışmış, olayın arkasından firma yetkilileri polise gitgide artarak ihbarda bulunmuştu.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Üçkâğıt Ofis Amirliği ekipleri ihbarı alır almaz şahsı yakalamak için egzersiz başlattı. Serkan O.'nun yakalanması için çalışmalar sürerken, döviz firmasının müdürü bu suçları işleyen kişilerin daha ağır cezalar alması gerektiğini söyledi.

“İçine kapanık biriydi, şüphelenmemiştik”

Serkan O.'yu işe almadan önce araştırdıklarını oysa herhangi bir sorunlu duruma rastlamadıklarını söyleyen firma müdürü Ahmet Ataseven, “Arkadaş, bizde 3 ay önce çalışmaya başladı. İşe almadan araştırmıştık. GBT'sine bakıldı, savcılıktan sorgusuna, sabıka kaydına bakıldı ve herhangi bir suç kaydına rastlanmamıştı. Bu arkadaşı bu şekilde işe aldık. 3 ay boyunca bizi şüphelendiren bir hareketi olmamıştı. Arkadaşlarıyla da konuştuk, kendi halinde, içine kapanık, artı konuşmayan biri olduğunu söylediler. Olay günü, şubeye diğer arkadaşlarından yarım saat erken geliyor ve anahtarla kapıyı açıp, kepengi indirip aşağıya iniyor. sonra buraya gelip kasayı açıyor ve 3 milyon TL civarındaki dövizi alıp gidiyor. Biz durumu kayıtları inceleyince ayrım ettik. O arkadaş dövizleri aldıktan daha sonra kepengi kapatıp her yerde gidiyor. Öteki arkadaşlar 10 dakika daha sonra şubeye geldiklerinde kendisine ulaşamıyorlar ve bizi arayıp data verdi. Kamera kayıtlarına baktığımızda arkadaşın net bir şekilde buraya geldiğini, paraları poşete koyup, tekrar kepengi kapatıp gittiğini gördük” dedi.

“İki baklava çalan ağır canice alıyor, böyleleri ise rahatça dolaşıyor”

Bu ve aynı suçları işleyenlerin gerekli cezaları almadığını düşündüğünü açıklayan Ataseven, “Böyle olaylar daha önce de başımıza geldi. Bu ülkedeki yargı sisteminin boşluğundan söz etmek istiyorum. Bir millet bu olayı gerçekleştirdikten sonradan sağda solda bakımlı kuytu yeniden işe başlayabilirler. Çünkü bu durumun ağır bir suçu, yaptırımı değil. Bu ülkede iki tane baklava çalan çocuk ağır suçlar zarfında cezai işlem görüyor lakin bu işlerde böyle bir şart yok. Ricamız, bunların ağır canice kapsamına girmeleri, büyük cezalar almalarıdır. Emniyetteki arkadaşlar sağ olsunlar bu havada, bu soğukta sahada koşturuyorlar, çalışıyorlar, araştırıyorlar lakin şu başlıca kadar bir emare değil. Bu işlerde ağır cezalar gelirse bundan daha sonra böyle şeyler yaşanmayacaktır diye düşünüyorum. Bu cinayet boşluğunda millet bunu rahatça yapabiliyor ve daha sonra diğer yerlerde çalışabiliyor, nasılsa canice değil bir şey yok diyerek hayatlarına devam edebiliyorlar. Ülkemizdeki bu hırsızlık, bu vurgun olaylarının azıcık daha ağır suçlar kapsamına girmesini rica ediyoruz. Bu insanların elini kolunu sallayarak sağda solda dolaşmalarını istemiyoruz. Bizim canımız yandı, başkasının canı yansın istemiyoruz" diye konuştu.

Yunus Emre Şeker - Batuhan Altınbaş
 

Taksim ’de çalışanı tarafından soyulan döviz bürosunun müdürü konuştu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum