Şehit ateşi Balıkesir'e düştü

Şehit ateşi Balıkesir'e düştü, Gündem Haberleri.

Şehit ateşi Balıkesir'e düştü
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 07:36
Şehit ateşi Balıkesir'e düştü, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ulusal Savunma Bakanlığı kadar, Bakan Hulusi Akar'ın taziyesi ile yayınlanan mesajda, "Kahraman tabanca arkadaşımız 12 Mayıs 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları namına Allah'tan rahmet, karamsar ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" ifadelerine yer verildi.

öte taraftan şehidin Balıkesir'in Balya ilçesine yan Çamavşar mahallesinden olduğu öğrenildi.

Acı haber baba ocağına ulaştı

Gaziantep'de öğleden daha sonra hainlerce düzenlenen roketatarlı saldırıda Balıkesir'li Piyade Er Oktay Salar şehit oldu. Salar'ın şehadet haberi baba ocağı olan Balya ilçesi Çamavşar kırsal mahallesini yasa boğdu. Şehidin çiftçilikle uğraşan babası Mehmet Salar, annesi Fatma Salar büyük üzüntü yaşadı. Şehadet haberini acılı aileye Balya Kaymakamı Mustafa Şeker, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga verdi ve taziyelerini iletti. Şehit Piyade Er Oktay Salar'ın 20 yaşında olduğu ve bekar olduğu öğrenildi. Şehidin baba evine büyük Türk bayrağı asılırken semt sakinleri'de başsağlığı dileklerinde bulundu.

Taşkın Sarıca - Emre Binakuran - Bahadır Demirçeviren

 

Taşkın Sarıca
BALIKESİR (İHA) -  Şehit ateşi Balıkesir'e düştü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum