evde masajmasaj istanbul

Sahte bitcoin tesisine jandarmadan milyonluk operasyon

Sahte bitcoin tesisine jandarmadan milyonluk operasyon, Kocaeli'nin Gebze İlçesi Tavşanlı Mahallesinde bir fabrikanın iflas etmesi sebebi ile mühürlenen bölümünde sahte Bitcoin üretildi bilgisine ulaşan Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti.

Sahte bitcoin tesisine jandarmadan milyonluk operasyon
Editör: 15Haber
13 Ekim 2021 - 16:53
Sahte bitcoin tesisine jandarmadan milyonluk operasyon,

Kocaeli'nin Gebze İlçesi Tavşanlı Mahallesinde bir fabrikanın iflas etmesi sebebi ile mühürlenen bölümünde sahte Bitcoin üretildi bilgisine ulaşan Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatan jandarma ekipleri, S.C. (31) isimli şahsın fabrikanın mühürlenen bölümünde, firari elektrik çekerek, kurduğu cihazlarla Bitcoin ürettiğini saptama etti. Ekipler tarafından belirlenen adrese operasyon düzenlendi.

Gerçekleştirilen operasyonda, şahsın kaçak elektrik hattı çekilerek oluşturulmuş trafo ile bağlantı yapılan, 9 milyon 750 bin TL bedel 650 adet kripto para imal cihazı ele geçirildi. Şahsın kurduğu sistemle aylık 60 bin dolar gelir elde edildiği tespit edildi. Olayla ilgili S.C. hakkında operasyon başlatıldı.

'Parada sahtecilik' suçundan işlem başlatıldı

öte yandan, El Salvador'un Bitcoin'i resmi para birimi olarak kabul etmesi sebebi ile üretilen kripto paralar, sahte para olarak değerlendirildi. Bu sebeple şahıs hakkında, 'parada sahtecilik' suçundan operasyon başlatıldığı öğrenildi.

Fehime Kartal - Kâinat Atik

Sahte bitcoin tesisine jandarmadan milyonluk operasyon, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum