Milli tekvandocular Avrupa'dan minimum 12 kıymetli madalyayla dönmeyi hedefliyor

Tekvando Milli Takımı, İngiltere'de gerçekleştirilecek Avrupa Tekvando Şampiyonası ve Avrupa Para Tekvando Şampiyonası'nda, herhangi bir kategoride minimum 3 giranbaha madalya hedefliyor.

Milli tekvandocular Avrupa'dan minimum 12 kıymetli madalyayla dönmeyi hedefliyor
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 11:58
Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre:
Konya

Manchester şehrinde 19-22 Mayıs'ta düzenlenecek şampiyonluk öncesinde, eş tekvando, eş mülk tekvando ve eş mülk tekvando ulusal takımları Konya'daki, eş tekvando ulusal ekibi ise İzmir'deki kampta hazırlıklarını sürdürüyor.

Ay-yıldızlı sporcular, dü organizasyonda, dört kategoride de kürsünün zirvesinde arazi alarak toplayacağı puanlarla 2024'te düzenlenecek Paris Olimpiyatları düşüncesince ehemmiyetli müşterek kazanım istihsal kılmak istiyor.

Tekvando Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, kamp çalışmalarını sürdürdükleri Konya'da, AA muhabirine, senenin başlangıcından itibaren koyu müşterek turnuva trafiğiyle sporcuların karşılaşma ve benek eksiklerini giderdiklerini söyledi.

Paralimpik sıkletlerinde fark yaşandığını tamlayan Şahin, bunun menfaatlerini hâlâ da güçlendirdiğini, hâlâ aşırı sporcuyla, hâlâ aşırı kategoride uğraş ika hakkı kazandıklarını dile getirdi.

"İnşallah ferah madalyayla döneceğiz"

Avrupa şampiyonalarında elde edecekleri başarıların, Paris Olimpiyatları düşüncesince dirimlik ehemmiyet taşıdığına dikkati çekici Şahin, "Avrupa şampiyonası, olimpiyatlar ve hâlâ sonrası düşüncesince ehemmiyetli müşterek basamak. Onun düşüncesince de aşırı elleme müşterek tedarik aşaması geçiriyoruz. Bunları madalyaya da yansıtabilirsek aşırı elleme müşterek muvaffakiyet elde yazar ön neşe yaşayacağız. Ülkemize bahtiyar dönmeyi istiyoruz." sanarak konuştu.

Hedeflerinin erdemli bulunduğunu ve sporcularına aşırı güvendiğini aktaran Şahin, şöyleki konuştu:

"Şu anda değme kategoride minimum üç giranbaha madalya bekliyorum. Para tekvando ekibimizden de öteki tekvando ekibimizden de beklentilerimiz yüksek. Bu üç giranbaha madalyanın hesabına de çıkabilir ancak fire olacağını zannetmiyorum. Gümüş ve bronzlarımız da olabilir. Turnuvanın atmosferi aşırı önemli. Tekvando da kavait da değişiyor. Bunun düşüncesince ayrımlı uygulayım teessürat da çıkabiliyor. Bazen bu da madalyaların eksilmesine yansıyabiliyor. İnşallah ferah madalyayla döneceğiz."

"Herkes ailesiyle neşe geçirirken kılıç kamptaydık"

Avrupa Para Tekvando Şampiyonası'nda uğraş edecek ulusal sportmen Mahmut Bozteke de sonuncu hedeflerinin Paris Olimpiyatları'ndan giranbaha madalya sağlamak bulunduğunu kaydetti.

Türkiye'yi en elleme biçimde temessül kılmak istediğine yer veren Bozteke, "İki kere yukarı üstüne üstlük Avrupa şampiyonu oldum. Şimdi üçüncüsünü istihsal kılmak istiyorum. Bu da Türk sporu adına yükseklerde olduğumuzu gösteriyor. Her devir en iyisi olmaya çalışacağız. Bayramda da antrenmanlarımızı eksiltmedik. Büyük müşterek disiplinle hazırlıklarımızı sürdürüyoruz." ifadesini kullandı.

Milli sportmen Gamze Gürdal ise şampiyonaya disiplinden ivaz vermeden hazırlandıklarını bildirdi.

Gürdal, elleme müşterek kamp devri geçirdiklerini belirterek, şöyleki bitmeme etti:

"Avrupa Şampiyonası, Paris Olimpiyatları içi 40 benek verici ağır müşterek turnuva. Bu nedenden dolayı aşırı elleme hazırlanıyoruz. Her nesne yolunda. Sakatlığımız yok. Moralimiz yerinde. Takım adına kusursuz ekip katılıyoruz. Güzel müşterek turnuva geçiririz inşallah. Avrupa şampiyonu olup haneme 40 benek yazdırarak olimpiyatlar uğrunda ağır müşterek aşama alaşağı kılmak istiyorum."

Milli sportmen Meryem Betül Çavdar da ağız ağıza giranbaha madalyaya odaklandıklarını, tek gayelerinin kürsüye çıkıp İstiklal Marşı'nı söyletmek bulunduğunu dile getirdi.

Detaylı bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum