Milli golfçü Mehmet Kazan, Çekya'da şampiyon oldu

Milli golfçü Mehmet Kazan, Çekya'da şampiyon oldu, Spor Haberleri.

Milli golfçü Mehmet Kazan, Çekya'da şampiyon oldu
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 23:49
Milli golfçü Mehmet Kazan, Çekya'da şampiyon oldu, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Türkiye Golf Federasyonundan yapılan açıklamaya kadar, başkent Prag'daki Golf Resort Black Bridge'de düzenlenen organizasyon sona erdi.

Farklı Alanlara Yönlendirilmiş ülkelerden 67 sporcunun çaba ettiği turnuvada Türkiye'yi ulusal golfçüler Ahmet Özyazıcı ve Mehmet Kazan temsil etti.

Mehmet Kazan, çaba ettiği gross strokeplay 1 kategorisinde toplamda 147 (+1) gross skorla oynadı. Hollandalı golfçü Daphne Van Houten da benzer skora ulaşınca play-off maçı yapıldı. Beş kez tekrarlanan play-off sonunda rakibini geride bırakan Mehmet Kazan, turnuvada 2022'nin şampiyonu oldu.

Ulusal sporcu, mücadele ettiği nett strokeplay 1 kategorisinde toplamda 143 net skorla oynayarak bu kategoride de birincilik kupasını elde etti. Ayrıca, Best Leg Men kategorisinde de birinci olan Mehmet Kazan, toplamda dört kupayla organizasyonu tamamladı.

Ulusal sporcu Ahmet Özyazıcı ise çaba ettiği gross strokeplay 3 kategorisinde ikinci oldu. Ahmet Özyazıcı, net strokeplay 3 kategorisinde de toplamda 143 net skorla turnuvayı iki kupayla bitirdi.

Milli golfçü Mehmet Kazan, Çekya'da şampiyon oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Milli golfçü Mehmet Kazan, Çekya'da şampiyon oldu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum