Merkez Bankası'ndan BAE ile yapılan anlaşmaya ilişkin açıklama: İş birliğinin geliştirilmesi planlanmaktadır

Merkez Bankası'ndan BAE ile yapılan anlaşmaya ilişkin açıklama: İş birliğinin geliştirilmesi planlanmaktadır, Uzun yıllar daha sonra Türkiye'ye gelen BAE Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan'ın tarihi ziyaretinde çoğu anlaşmaya imza atıldı.

Merkez Bankası'ndan BAE ile yapılan anlaşmaya ilişkin açıklama: İş birliğinin geliştirilmesi planlanmaktadır
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 18:21
Merkez Bankası'ndan BAE ile yapılan anlaşmaya ilişkin açıklama: İş birliğinin geliştirilmesi planlanmaktadır,

Uzun yıllar daha sonra Türkiye'ye gelen BAE Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan'ın tarihi ziyaretinde çoğu anlaşmaya imza atıldı. Türkiye ve BAE, enerji, petrokimya, teknoloji, ulaşım, altyapı, sıhhat, mali hizmetler, gıda ve tarım alanlarında işbirliği yapacak.

KAVCIOĞLU VE MAZROUİ İMZLADI

Anlaşma imzalanan kurumlardan biri de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Birleşmiş Arap Emirlikleri Merkez Bankası oldu. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile BAE Merkez Bankası arasında İşbirliğine Karşın Mutabakat Zaptı'nı, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile BAE Enerji ve Altyapı Bakanı Suhail bin Mohamed Al Mazroui imzaladı.

Merkez Bankası'ndan BAE ile yapılan anlaşmaya ilişkin açıklama: İş birliğinin geliştirilmesi planlanmaktadır

"İŞBİRLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ PLANLANMAKTA"

Merkez Bankası'ndan konuya dair bir yapılan yazılmış açıklamada, "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Birleşmiş Arap Emirlikleri Merkez Bankası arasında 24 Kasım 2021 tarihinde merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesine zemin meydana getirmek üzere bir Mutabakat Zaptı imzalanmıştır. Söz konusu uzlaşma kapsamında iki ülke merkez bankası aralarında merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesine karşın çalışmalar yürütülmesi planlanmaktadır" denildi.

Euro kuru ne değin? Euro kaç TL? Euro alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar?

Demirören Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Merkez Bankası'ndan BAE ile yapılan anlaşmaya ilişkin açıklama: İş birliğinin geliştirilmesi planlanmaktadır, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum