evde masajmasaj istanbul

Konya 'da avukata silahlı saldırı

Durum, saat 14.00 sıralarında Konya Adliyesi otopark girişinde meydana geldi.

Konya 'da avukata silahlı saldırı
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 17:47

Durum, saat 14.00 sıralarında Konya Adliyesi otopark girişinde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, K.Ö. (32) babasının icra meselesi için arkadaşı İ.E. (21) ile birlikte avukatla görüşmek için adliye yakınındaki bir mekanda buluştu. Tarafların görüşmesinden sonra avukat A.İ.'nin (42) adliyeye gideceğini söylemesi üzerine K.Ö. ve İ.E. de adliyede işlerinin olduğunu belirterek avukatın arabasıyla adliyeye geldi. Avukat A.İ., aracıyla adliye otoparkına giriş yaptığı sırada otomobilde bulunan İ.E. kadar dizinden silahla yaralandı. Silah sesini duyan çevredekilerin ihbarı üstüne durum yerine polis ve afiyet ekipleri sevk edildi. Polis kaçmaya çalışan 2 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Zarar Görmüş avukat ambulansla Konya Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Çare altına alınan avukatın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

“Bizler dosyanın tarafı değil, vekiliyiz”


Olayla ilgili açıklamada bulunan Konya Baro Başkanı Mustafa Aladağ, saldırıyı nefretle kınadıklarının altını çizerek, “Bizler dosyanın tarafı değil, vekiliyiz. Bizler sizden aldığımız yetki çerçevesinde avukatlık kanunu ve iş kurallarının ve öteki mevzuatın bize tanıdığı yargı, yetkiler içerisinde yalnızca görevini yapmaya çalışan insanlarız. Bu şekilde saldırının hiçbir amaca hizmet etmeyeceğini hepimizin bilmesi gerekmektedir. Maalesef son dönemde avukatlara yönelik bu nesil saldırıların artarak devam ettiğini görmekteyiz. O nedenle şunu betimlemek istiyoruz; avukat madem yardım kurucu unsurdur, olmazsa olmazdır, bu cins şiddete bir lahza evvel dur demeliyiz. Başlangıçta bu konuya ilişkin mevzuatın en süratli şekilde değiştirilerek cezaların azami seviyeye çıkarılması gerekir. Hukuka olan inancımız, vicdanımız vardır. Biz bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Şüpheli veya şüphelilerin yargı önünde en ağır canice alması için tüm meslektaşlarımızla el birliğiyle uğraş edeceğiz. Çok acıdır fakat olayın şüphelileri birazdan açıklama verecekler. Onların da müdafaa hakları vardır. O müdafi de Konya Barosu mensubu olacaktır. Tesellimiz şudur ama meslektaşımızın sıhhat iyidir” diye konuştu.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum