Kasapoğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti!

Kasapoğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti!, Spor Haberleri.

Kasapoğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti!
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 12:09
Kasapoğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti!, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na beraberindeki heyet ile Türkiye'nin dağıtılmış illerinden gelen gençler ve sporcular eşlik etti. Kasapoğlu ve beraberindekiler, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Kasapoğlu'nun, mozoleye çelenk bırakmasının ardındaki hürmet duruşunda bulunuldu ardındaki İstiklal Marşı okundu.

Buradaki törenin gerisinde Bakan Kasapoğlu, Misak-ı Ulusal Kulesi'nde yer alan Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, deftere şunları yazdı:

"Aziz Atatürk, her sene heyecan ve heyecanla kutladığımız Gençlik Haftası münasebetiyle, ülkemizin dört bir yanından gelen gençlerle beraber manevi huzurunuzdayız. Büyük mücadelelerle işgalden kurtarılan ve sizden emanet olan bu ülkeye emekle ve sadakatle sahip çıkıyoruz. Ülkemizi sevmenin kuru bir sözden fazlası olduğunu çok iyi mahsus; üreterek ve çalışarak 'lider ülke Türkiye' idealine dinç ve emin adımlarla yürüyoruz. Bu yolda aydınlık yüzlü gençlerimizle omuz omuzayız. Onların yarınlara umutla bakan gözleri, en büyük gücümüz. Sizlerden devraldığı milli mücadele ruhunu; bilimde, sanatta ve sporda yaşatmaya aralıksız gençler, milletlerarası alanlarda ay yıldızımızı şerefle dalgalandırmaya devam ediyor. Emanetlerinizi birlik ve beraberlik ruhuyla gözümüzün ışığı gibi koruyacağız. Gençlik Haftası vesilesiyle, sizi, silah arkadaşlarınızı, bu topraklar için canını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhunuz şad olsun."

Bakan Kasapoğlu, defteri imzalamasının peşinde Türk bayraklarını içeren gençler ve beraberindeki heyetle Anıtkabir'in önünde fotoğraf çektirdi.

Kasapoğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum