İzmir'deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama

İzmir'in Karabağlar ilçesinde gözaltına alınan 5 kişiden dördü, Türk Kızılayı'nın ihtiyaç sahibi vatandaşlar için konulan giysi toplama kutusundan kıyafetlerini yağmalaması sonucu gözaltına alındı.

İzmir'deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 23:23
İzmir’deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İzmir'in Karabağlar ilçesinde gözaltına alınan 5 kişiden dördü, Türk Kızılayı'nın ihtiyaç sahibi vatandaşlar için konulan giysi toplama kutusundan kıyafetlerini yağmalaması sonucu gözaltına alındı.
Olay, 3 Ağustos gecesi Eski İzmir Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yol kenarına yerleştirilen Kızılay'ın kıyafet kutusunun önünde bulunan otomobilden 5 kişi inerek sandığa doğru yürüdü. Kıyafet kutusunu açan kimliği belirsiz kişiler, vatandaşların sandıkta bıraktığı kıyafetlerden beğendiklerini alıp, beğenmediklerini ise yere bıraktı. Bu anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde, park halindeki araba ve kutunun etrafında duran 5 kişinin kıyafetleri kutudan alıp dışarı çıkardığı zamanlar vardı.

Arabaya kıyafet doldurdular.
Görüntüler ve Kızılay koordinatörünün şikayeti üzerine çalışmaya başlayan polis ekipleri, plakayı tespit ederek şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Polis kısa bir takibin ardından yaşları 18'in altında olduğu ortaya çıkan MS, TS, BS, SS ve KS zanlılarını gözaltına aldı. Aracın bagajındaki kıyafet kutusunda çalıntı kıyafetler bulunurken, otomobilin bagajının kıyafet dolu olduğu görüldü. Olayla ilgili gözaltına alınan 5 kişi, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. MS, TS, BS, SS zanlıları çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 18 yaşın altındaki KS kefaletle serbest bırakıldı.
İzmir’deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama
İzmir’deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama
İzmir’deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama
İzmir’deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama

Detaylı bir şekilde, İzmir’deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum