İşverene e-devlet ekranlarını göstermediler, kovuldular

İşverene e-devlet ekranlarını göstermediler, kovuldular, Gündem Haberleri.

İşverene e-devlet ekranlarını göstermediler, kovuldular
Editör: 15Haber
30 Haziran 2022 - 14:09
İşverene e-devlet ekranlarını göstermediler, kovuldular, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Denizli ’de doğalgaz yayılma şirketi Enerya, arasında 187 Doğalgaz Ivedi Takviye hattında görevli ivedi müdahale personellerinin de bulunduğu 80 çalışanı işten çıkardı. İşçiler sendikaya üye oldukları için işten çıkarıldıklarını öne sürdü. Firmada 15 yıldan uzun süredir çalışanların da bulunduğu işçilerin 50 ’sinin acil müdahale personeli olduğu, bütün kentte ivedi durum için sadece üç ekibin kaldığı belirtildi.

‘E-DEVLET EKRANLARINI BAKMAK İSTEMİŞLER ’

DİSK ’e ast Enerji Sen ’e aza olduktan sonradan işten çıkarmaların gerçekleştiğini belirten işçiler, sözleşmelerinin tek yanlı feshedildiğini fakat fesih gerekçesinin kendilerine açıklanmadığını söyledi.

Sendikanın işyeri temsilcisi Volkan Hamarat; “Yöneticiler çalışanları gruplar halinde çağırıp e-devlet ekranlarını görmek, sendikaya aza olup olmadıklarını belirlemek istedi. Hiçbir çalışan e-devlet ekranını göstermedi. Gece yarısı e devlet ekranlarını göstermeyen çalışanlar işten çıkarıldıklarına dair SGK ’dan mesaj aldı” ifadelerini kullandı.

E-devlet ekranını göstermeyen personel aralarında sendika üyesi olmayanların da bulunduğu onların da iş akitlerinin feshedildiği öğrenildi. İşçiler yasal yollara başvuracaklarını ve haklarını arayacaklarını belirttiler.

İşverene e-devlet ekranlarını göstermediler, kovuldular, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. İşverene e-devlet ekranlarını göstermediler, kovuldular haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum