'Fezleke Meclis'e geldiğinde gereğini yaparız'

'Fezleke Meclis'e geldiğinde gereğini yaparız', CHP ’li Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, üniversitelerden mezun çok sayıda gencin işsiz olduğunu söyledi.

'Fezleke Meclis'e geldiğinde gereğini yaparız'
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 19:24
'Fezleke Meclis'e geldiğinde gereğini yaparız',

CHP ’li Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, üniversitelerden mezun çok sayıda gencin işsiz olduğunu söyledi. Bu gençlerin mağdur durumda olduğunu belirten Öztrak, şunları söyledi:

* Üyesi olduğumuz Ekonomik İş Birliği ve Yeniden Yapılanma Teşkilatı içerisinde, Kolombiya ’dan sonra, ev genci oranının en yüksek olduğu ülkeyiz. Lakin Erdoğan ’ın Yargı Bakanı çıkıyor ‘Hukuk fakültesi tabelası asılması, binayı hukuk fakültesi yapmaz ’ diye tabela fakültelerini millete şikayet ediyor.

* Siz kimi, kime şikayet ediyorsunuz. Bu ülkeyi yıllardır, sizi o makama atayan Erdoğan yönetiyor. İçinde bilim olmayan fakülte binaları, içinde hak olmayan yargı sarayları sizlerin eseri.

“GENÇLERİMİZİ KORUMASIZ BIRAKTINIZ”

Öztrak, üniversiteye dışarı giden gençlerin barınma ihtiyacının karşılanmadığını belirterek, şöyle konuştu:

* Yurtlar eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır. Gençlerimiz için yeterli yurt açmayan sizsiniz. Gençlerimizin yurt ve barınma ihtiyacını, taşeronlara havale eden sizsiniz. Vakıflara, cemaatlere, paralel yapılara bu işi siz ihale ettiniz.

* Hükümet olarak bunlara dahası fiziki yardım verdiniz; ama bu yurtları da içten içten denetlemediniz. Gençlerimizi korumasız bıraktınız. Sonuç; onlarca ocağa ateş düştü. Milletin vicdanı sızladı, sizinki sızlamadı. En son 19 yaşında bir tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara; öğrenci evinde maruz kaldığı zorlama nedeniyle, yaşama ümidini yitirdi, canına kıydı. Tüm ülkemizi üzüntüye boğdu.

* Biz Enes yavrumuza, Allah ’tan rahmet diliyoruz. Vicdanlı kalplerin acısını, bir kere daha samimi paylaşıyoruz. Bir sorunu çözmenin ön koşulu, önce sorunla yüzleşmektir. Bu ülkede öğrencilerimizin yurt ve barınma sorunu vardır. Buradan bir kere daha bildiri ediyoruz. Yurt meselesini biz çözeriz. Sayın Genel Başkanımız yurt meselesini, en geç 2 sene içerisinde çözme sözünü vermiştir.

“DEDİKODUYU BIRAKSIN”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, açıklamalarının arkasında soruları yanıtladı. Öztrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun FETÖ ile telefonla görüştüğünü iddia ettiğinin hatırlatılması üzerine, şu yanıtı verdi:

* Süleyman Soylu, bu ülkenin atanmış İçişleri Bakanı mı yoksa atanmış söylenti bakanı mı? Bir İçişleri Bakanı elindeki bilgiye ve belgeye dayanarak konuşur, işkembe-i kübradan sallamaz. Soylu dedikoduyu bıraksın.

* Yüreği yetiyorsa alçak darbe girişiminden sonra kurulacağı ifade edilen Yurtta Sulh Konseyi ’nde bulunanların listesini açıklasın. Yetmez, Asilzade; Fetullah Gülümseyen ’le kimlerin fotoğrafı varsa, kimler onunla aynı menzile yürüdüyse, benzer masaya oturduysa onların listesini bir açıklasın. Bu ülkede terörden, terörist başlarından medet uman kim varsa Allah bin türlü belasını versin.

“FEZLEKELERİ NE ZAMAN GELECEK?”

Öztrak, öldürülen PKK ’lı teröristle fotoğrafları basına yansıyan HDP Milletvekili Semra Güzel ’in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezlekeyle ilgili soruya ise, “CHP ’nin tutumunu her zaman anlattım. Terör, terörist, CHP ’nin kırmızı çizgisidir. Fezleke Meclis ’e geldiğinde gereğini yaparız. Şunu da sormak istiyorum; Fetullah Gülen ’le kucak kucağa, diz dize fotoğraf çektirenlerin fezlekeleri ne süre Meclis ’e gelecektir? Aslında bunu merak ediyoruz” yanıtını verdi.

Öztrak keza, bir soru üstüne “Biz, derhal tercih istiyoruz. Bu hükümetin bir gün fazla deha meslek başında oturmasının milletin sırtına çok ciddi yükler yüklediğini görüyoruz. Bu konuda onların atacağı her türlü adıma hazırlıklıyız. Ne yaparlarsa yapsınlar Ahali İttifakı bu seçimi alacaktır” ifadesini kullandı. DHA

'Fezleke Meclis'e geldiğinde gereğini yaparız', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum