Evlat nöbeti tutan baba: 'Orada kalmayın, devlet size sahip çıkacaktır'

Evlat nöbeti tutan baba: 'Orada kalmayın, devlet size sahip çıkacaktır', Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları kadar kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP İl Başkanlığı önünde başlattığı oturma eylemi 866.

Evlat nöbeti tutan baba: 'Orada kalmayın, devlet size sahip çıkacaktır'
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 10:44
Evlat nöbeti tutan baba: 'Orada kalmayın, devlet size sahip çıkacaktır',

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları kadar kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP İl Başkanlığı önünde başlattığı oturma eylemi 866. gününde de sürüyor.

Hatay'ın Antakya ilçesinde 2015 yılında meslek yerinden eve gitmek için çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan oğulları Erhan Artık için eyleme katılan Aysel-Ekrem Artık çifti, evlatlarının PKK mensupları göre dağa kaçırıldığını ileri sürdü.

Baba Ekrem Bundan Böyle, oğlunun nerede olduğunu bilmediğini belirterek, “Sağ mı ölü mü, ne durumda hiç bilmiyorum. Annesiyle beraber katıldık, bizim hakkımızı kim verecek. Oğlum annen hastalandı, sen gittikten daha sonra tüm aile acınacak halde oldu. Orası size göre yok, çıkın gelin. Biz ekmek peşinde koşan insanlarız, sen akla yatkın bir insansın, orada ne işin var. Arkadaşlarınızla beraber devletinize ve askerinize sığının. Orada kalmayın, devlet size sahip çıkacaktır” dedi.

Murat Başal
 

Evlat nöbeti tutan baba: 'Orada kalmayın, devlet size sahip çıkacaktır', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum