evde masajmasaj istanbul

Eskişehir 'deki define cinayetinde mahkeme, olay yeri keşif talebini reddetti

Eskişehir 3'üncü Ağır Cinayet Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasında, haklarında “canavarca hisle veya eziyet çektirerek mahsus öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen esir sanıklar Bekkican K.

Eskişehir 'deki define cinayetinde mahkeme, olay yeri keşif talebini reddetti
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 16:46

Eskişehir 3'üncü Ağır Cinayet Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasında, haklarında “canavarca hisle veya eziyet çektirerek mahsus öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen esir sanıklar Bekkican K. ve Kaan K. duruşma salonunda hazır bulundu. Tutuksuz yargılanan sanıklar Murat K., Servet K. ve Sevinç E. ve avukatları da duruşma salonunda hazırlanmış bulundu. Patlama sırasında ağır yaralanarak yüzde 63 engelli raporu bahşedilen tutuksuz davalı Ömer K. da duruşmaya katıldı.

Tutsak sanıklar Bekkican K. ve Kaan K.'nın avukatı, mahkemeye durum yeri keşfi, Adli Tıp Kurumu (ATK) raporu ve bilirkişi raporu alınması yönünde talepte bulundu. Bekkican K. ve Kaan K.'nın kardeşi tutuksuz yargılanan sanık Ömer K., mahkemedeki ifadesinde Murat K., Mal Varlığı K ve Mutluluk E.'den şikâyetçi oldu. Önceki beyanlarını yeniden eden tutuklu sanıklar tahliyelerini talep ettiler. Savcı tutsak sanıkların mevcut hallerinin devam etmesini istedi.
Bekkican K. ve Kaan K.'nın avukatının olay yeri keşif talebini kabul etmeyen mahkeme heyeti, ATK ve araştırmacı raporu alınmasına gerek olmadığına hükmetti. Esir sanıkların terhis taleplerini reddeden duruşma heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 2 Aralık tarihine erteledi.

Durum

Durum, Mihalgazi ilçesi yaşandı. Mehmet S., Sevinç E., Murat K., Servet K., Ömer K., Kaan K. ve Bekir K., hazine aramak için Sakarıılıca Parmaklı mevkiine gitti. Burada önlerine çıkan kayayı patlatmak için hazırladıkları el yapımı patlayıcıyı kullandıkları sırada yaşanan infilak sonucu Ömer K. ve Mehmet S. ağır yaralandı. Peşinde Ömer K.'nın kardeşleri Kaan K. ile Bekir K., patlamaya niçin olduğu iddiasıyla yaralanan Mehmet S.'yi darp etmeye başladı. daha sonra durumu anlatmak için 112'yi arayan Mutluluk E. ile Mal Varlığı K., yaralanan Mehmet S.'yi 26 VK 734 plakalı otomobile bindirip Tepebaşı ilçesine yan Koyunlar Mahallesi'ne gitti. Burada karşıladıkları 112 Ivedi Servis sağlık ekipleri, yaptıkları tetkik sonucunda Mehmet S.'nin hayatını kaybettiğini belirledi. Elinden ve gözünden yaralanan Ömer K. ise kardeşleri Kaan K. ve Bekir K. kadar Eskişehir Büyük Kasaba Hastanesi'ne götürüldü. Buradan ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Ömer K.'nın sıhhat durumunun önemli olduğu öğrenildi. Ayrıca şüphelilere ait otomobilde yapılan aramada bir arz el yapımı patlayıcı ele geçirildi. İl Güvenlik Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'na bağlı özel ekiplerinin olay yeri incelemesinin gerisinde Mehmet S.'nin cesedi, otopsi işlemleri için ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildi.

Abdullah Kuvvetli
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum