Diyarbakır'da kadına yönelik şiddetin boyutları ve mücadele yöntemlerini anlatıldı , DİYARBAKIR haberleri

Son Dakika DİYARBAKIR haberleri: Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesince, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü çerçevesinde seminer düzenlendi.

Diyarbakır'da kadına yönelik şiddetin boyutları ve mücadele yöntemlerini anlatıldı
, DİYARBAKIR haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 16:47
Diyarbakır’da kadına yönelik şiddetin boyutları ve mücadele yöntemlerini anlatıldı , DİYARBAKIR haberleri, DİYARBAKIR İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesince, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü çerçevesinde seminer düzenlendi.
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bağlar Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü uzman psikologları, aile ve eğitim merkezindeki kursiyer ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen seminerde kadına yönelik şiddetin boyutları, nedenleri ve mücadele yöntemlerini anlattı.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Bakanı Hüseyin Beyoğlu, kadına şiddetin insanlık suçu olduğunu belirtti. Seminerin yoğun ilgi görüldüğünü dile getiren Beyoğlu, "Kadim medeniyetimiz kadına en güzel değeri vermektedir. Ülkemiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gerçekleştirdiği yasal düzenlemeler, kadının iş ve sosyal hayata katılımı konusundaki pozitif ayrımcılıkla takdir edilecek bir duruma gelmiştir” dedi.
Diyarbakır’da kadına yönelik şiddetin boyutları ve mücadele yöntemlerini anlatıldı
Diyarbakır’da kadına yönelik şiddetin boyutları ve mücadele yöntemlerini anlatıldı

Detaylı bir şekilde, Diyarbakır’da kadına yönelik şiddetin boyutları ve mücadele yöntemlerini anlatıldı , DİYARBAKIR haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. DİYARBAKIR ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum