Denktaş 'a büyük ayıp

Denktaş ’a büyük ayıp, Gündem Haberleri.

Denktaş 'a büyük ayıp
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 06:13
Denktaş ’a büyük ayıp, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

KKTC ’nin kurucu lideri Rauf Denktaş ’ın anıt mezarı 10 yıldır tamamlanamadı. Mezarın etrafındaki kuru otları Mehmetçik temizledi. CHP İstanbul Milletvekili Bağımsızlık Karabat 28 Ocak ’ta “İsraf ve şatafata bütçe yaratan AKP iktidarı, Rauf Denktaş ’ın anıt mezarı için neden 10 yıldır adım atmıyor?” diyerek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ’ın cevaplandırması istemiyle TBMM ’ye teklif vermişti.

Hür Karabat

‘POLİTİK NEDENLER Mİ VAR ’

Meclis içtüzüğüne tarafından önergelerin 15 gün içinde yanıtlanması gerekiyor. Ama, Karabat ’a 4 ay geçmesine rağmen cevap gelmedi.  Karabat önergesinde şu soruları yöneltmişti:

■ Adada külliye ve ahali bahçesi yapımına bütçe ayıran Türkiye Hükümeti, abide mezar konusunda girişimde bulunmuş mudur?

■ Projenin bu değin gecikmesinin altında politik nedenler mi vardır?

■ KKTC ’nin kurucu liderine yapılan bu saygısızlığın Kıbrıs ’ın uluslararası camiadaki meşruiyet ve saygınlığına gölge düşürdüğünü düşünüyor musunuz?

■ Merhum Denktaş ’ın anıt mezarı için gerçekleştirilen yarışmayı kazanan firmanın projesinden niçin vazgeçilmiştir?

Denktaş ’a büyük ayıp, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum