CHP'li milletvekilleri ile vatandaşlar arasında gerginlik! HDP çıkışı tansiyonu bir anda yükseltti

CHP'li milletvekilleri ile vatandaşlar arasında gerginlik! HDP çıkışı tansiyonu bir anda yükseltti, Dün sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik ağır eleştirilerde bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, milletin sesini kulak vermek i.

CHP'li milletvekilleri ile vatandaşlar arasında gerginlik! HDP çıkışı tansiyonu bir anda yükseltti
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 21:23
CHP'li milletvekilleri ile vatandaşlar arasında gerginlik! HDP çıkışı tansiyonu bir anda yükseltti,

Dün sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik ağır eleştirilerde bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, milletin sesini kulak vermek için meydanlara ineceğini ifade etti. Bir süredir erken tercih çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, "Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini kulak vermek üzere, 'Haydi Meydana' diyorum. İlk mitingimiz Mersin'de" dedi.

KAHVEHANEDE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİLER

CHP liderinin açıklamaları büyük yankı uyandırırken, CHP milletvekilleri de il il gezmeye başladı. Bu kapsamda Ardahan'ın Çıldır ilçesinde bir kahvehaneye giden CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel ve Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, burada tercih startını verdiklerini belirterek vatandaşlardan yardım istedi. Bölgede gazetecilik yapan Suat İncedere göre kaydedilen o anlarda bir yurttaş vekillere tepki göstererek, "Vekiller hepiniz rahatsınız. Orada birbirinizle dövüşeceğinize sorun insanlara derdiniz nedir diye." ifadelerini kullandı.

"DEMİRTAŞ, YARGILANIP CINAYET ALMADIĞI İÇİN SUÇSUZDUR"

Ziyaret sırasında vatandaşların eleştirileriyle yükselen tansiyon, tutsak bulunan eski HDP Benzeyen Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın adı geçince irtifa yaptı. Vekillerden birisi "Demirtaş, mahkemelerde yargılanıp cinayet almadığı için suçsuzdur. Suç Oluşturan aldığı lahza suçludur. Onun cezasını kanunlar, adalet önünde versin." dedi.

"CHP, İKTİDAR EDINMEK İSTİYORSA HDP'DEN UZAKTA DURACAK"

Bu sırada araya giren bir yurttaş, "CHP iktidar elde etmek istiyorsa HDP'den uzakta duracak." dedi. Bu anları bazı vatandaşlar alkışlayarak karşıladı. CHP'li iki temsilci ise bu sözlere tepki gösterdikten sonradan kahvehaneden ayrıldı.

Bütün tercih sonuçları için tıklayın İl ve ilçelere ait bütün geçmiş seçim sonuçları.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

CHP'li milletvekilleri ile vatandaşlar arasında gerginlik! HDP çıkışı tansiyonu bir anda yükseltti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum