Bu ay bitiyordu, tekrar uzatılacak

Bu ay bitiyordu, tekrar uzatılacak, Gündem Haberleri.

Bu ay bitiyordu, tekrar uzatılacak
Editör: 15Haber
24 Mayıs 2022 - 10:45
Bu ay bitiyordu, tekrar uzatılacak, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Corona virüs salgını önlemleri kapsamında bahşedilen açık cezaevi izinleri 31 Mayıs ’ta sona eriyordu. Hak Bakanlığı Suç Oluşturan ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kadar duyurulan tarihte mahkumların açık ceza infaz kurumlarına dönmeleri istenmişti ancak kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan izin süresi hakkında açıklamalarda bulundu.

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ UZATILDI MI?

Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kabine toplantımızda açık cezaevlerindeki hükümlüler için belli şartlarda uygulanan ve 31 Mayıs ’ta süresi sona eren Covid-19 izinleriyle ilgili de yeni bir değerleme yaptık. Buna tarafından, açık cezaevlerindeki hükümlülerin Covid-19 izinlerini 31 Temmuz 2023 ’e dek uzatıyoruz. Meclisimizin bu hususta gereken yasal düzenlemeyi en kısa sürede hayata geçireceğine inanıyorum.”

NE OLMUŞTU?

TBMM Genel Kurulu ’nda 5 ’inci Yargı Paketi ’ne ilişkin kanun teklifi kabul edildi. Açık cezaevine sevk edilecekler ile açık cezaevlerinde bulunanlar için uygulanan Kovid-19 izninin süresi 31 Mayıs 2022 ’ye kadar uzatıldı.

Genel Kuruldaki görüşmeler esnasında 5 siyasi partinin müşterek önergesiyle yapılan değişiklikle 30 Kasım ’da süresi dolan ve ‘Kovid-19 izni ’ sebebiyle infazlarını evde geçirenlerle ilgili yeni düzenlemeye gidildi. Buna göre; salgın sebebiyle, açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya adalet şampiyon hükümlüler, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen hükümlülerin bu kapsamdaki müsade süresi 31 Mayıs 2022 ’ye dek uzatıldı.

Bu ay bitiyordu, tekrar uzatılacak, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Bu ay bitiyordu, tekrar uzatılacak haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum