Belediyedeki şantaj kavgası istifa getirdi

Belediyedeki şantaj kavgası istifa getirdi, Gündem Haberleri.

Belediyedeki şantaj kavgası istifa getirdi
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 11:39
Belediyedeki şantaj kavgası istifa getirdi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kayyumla yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter Yardımcısı olarak tayin yapan Ercan Bircan, bir süredir belediyede husumet yaşadığı Gençlik ve Spor Daire Başkanı Mehmet Kesen ’e şantaj yapması için eski AKP Gençlik Kolları Başkanı ve belediye personeli Ramazan Ekmedi ’yle anlaşmıştı.

Bilgisayar korsanlığı yaptığı tespit edilen Ekmedi, Mehmet Kesen ’i telefonla arayıp, “Elimde görüntülerin var. Vereceğim hesaba para aktarmazsan, bu görüntüleri internette izlersin” diyerek şantaj yapmıştı.

ŞANTAJ SÜREKLİ HAL ALINCA POLİSE GİTTİ

Soruşturma dosyasına yansıyan bilgiye takriben Kesen, Ekmedi ’nin verdiği IBAN ’a üç bin lira para gönderdi. Ekmedi bir vakit sonradan her tarafta daire başkanı Kesen ’i arayıp her tarafta para talebinde bulundu. Bu durumun sürekli bir hal alacağını düşünen Kesen, soluğu poliste aldı.

ŞANTAJI, BİRCAN İSTEDİ 

Gözaltına alındıktan sonradan tutuklanan Ekmedi sorgusunda, Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Bircan ’ın kendisini azmettirdiğini ileri sürerek, “Ercan Bircan bana Mehmet Kesen ’i arayıp ‘Elimde video görüntülerin var ’ diye şantajda bulunmamı istedi. Ben de niye böyle bir şey yapmam gerektiğini sorduğumda bana, ‘Bu adam diğer memleketten daire başkanı olarak gelmiş. Burada genç kızlara eşinden ayrıldığını söyleyip onların kanına giriyor, tuzağa düşürüp birlikte oluyor ’ dedi. Ben de kabul edip Kesen ’i aradım. Görüşmenin gerisinde kendisinden para istemediğim halde Mehmet Kesen hesabıma para yolladı” demişti.

İSTİFA EDİP KENTTEN AYRILDI

Ekmedi ’nin bu ifadesi üzerine gözaltına alınan Bircan da çıkarıldığı mahkemece şantaj suçundan tutuklanmıştı. Soruşturmada mağdur sıfatı yer alan Mehmet Kesen dün istifa ederek kentten ayrıldı. Kesen ’in Diyarbakır Valisi ve bununla birlikte Büyükşehir Belediyesi kayyumu olan Münir Karaloğlu ’nun istifasını istemesi üstüne görevi bıraktığı ileri sürüldü.

 

Belediyedeki şantaj kavgası istifa getirdi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum