Bedelli düzenlemesi komisyonda

Bedelli düzenlemesi komisyonda, Gündem Haberleri.

Bedelli düzenlemesi komisyonda
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 19:31
Bedelli düzenlemesi komisyonda, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Milli Savunma Komisyonu, Askeri Suç Oluşturan Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değiştirme Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ’ni yine görüşürüz Ahmet Aydınlatılmış başkanlığında toplandı.

Toplantının başında milletvekillerine kanun teklifi hakkında bilgi veren Kültürlü, şunları söyledi;

*Bugün itibarıyla sayıları 550 bin civarında olan kontrol kaçağı ve bakayaların beklentilerinin karşılanması ve bakaya miktarının azaltılmasının toplumsal rahatlamaya katkısı olacağı değerlendirilmektedir.

*Yurt dışarıda yaşamış vatandaşlarımızdan tanıdık olmayan ülke parasını ödeyemedikleri ya da herhangi bir yıllık yılı toplam 184 gün ya da daha fazla süre yurtiçinde bulundukları dövizle askerlik çerçevesinden çıkarılanların beklentileridir.

*Dövizli askerlik çerçevesinden çıkarılan 2 bin 53 vatandaşımızın beklentilerinin karşılanması, yurtdışındaki hesaplı ve sosyal kazanımlarının korunması bulundukları ülke ile bağlarının muhafaza edilmesinin yardımsever olacağı değerlendirilmektedir.

ANAYASAYA AYKIRI

CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Özden Kaboğlu, teklifin 3 ’üncü maddesinin Anayasaya tutarsız olduğunu, Genelkurmay Başkanının görev süresinin uzatılmasının kişiye özgü keyfi nitelikte olduğunu söyledi.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ise Genelkurmay Başkanının tahsis süresinin uzatılmasının Tüzük kuralsızlık değerlendirmesine katılmadıklarını açıklama ederek, gereklilik halinde birer yıl uzatma yapılabileceğini kaydetti. (İHA/DHA)

Bedelli düzenlemesi komisyonda, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Bedelli düzenlemesi komisyonda haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum