evde masajmasaj istanbul

Avrupa ümidiyle Yunanistan 'a gittiler, işkence edilerek geri gönderildiler

Avrupa ümidiyle Yunanistan ’a gittiler, işkence edilerek geri gönderildiler, 15 Pakistan uyruklu derme çatma göçmen Avrupa'ya gitme ümidiyle Yunanistan'a devretmek istedi.

Avrupa ümidiyle Yunanistan 'a gittiler, işkence edilerek geri gönderildiler
Editör: 15Haber
13 Ekim 2021 - 09:44
Avrupa ümidiyle Yunanistan ’a gittiler, işkence edilerek geri gönderildiler,

15 Pakistan uyruklu derme çatma göçmen Avrupa'ya gitme ümidiyle Yunanistan'a devretmek istedi. Karayusuf civarında bir bota binen ve Yunanistan'a vermek isteyen göçmenler kıyıya yaklaştığında Yunan askerlerine yakalandı. 4 gün baştan başa kampta acımasızlık görebilen göçmenler daha sonra ise Yunan askerleri göre Türkiye sınırına bırakıldı. Sınırda vefat etmek üzere olan Pakistan uyruklu Hadım Hüseyin ve Ali Hamza, Türk askerlerinin yardımıyla kurtuldu. Türk askerlerinin yardımıyla hayatta kalan Pakistan uyruklu göçmenler yaşadıkları o korku anlarını anlattı.

Yunanistan sınırında yakalanan ve dört gün baştan başa işkenceye maruz kalan Hadım Hüseyin, “Biz Yunanistan'a gitmek istiyorduk. Bizi yakaladılar ve 4 gün baştan başa bize vurdular ve bizi geri Türkiye'ye attılar. Türk askerleri bizi buldu ayakkabımızı ve kıyafetlerimizi verdiler fakat Yunan askerleri bize ne yemek verdi ne su verdi 4 gün her tarafında hiçbir şey vermedi. Biz mecburen çalışmak için geldik ne yapacağımızı bilmiyoruz ilaç alamıyoruz fazla fena durumdayız 15 kişiydik ben ve bir arkadaşıma cefa yaptılar” biçiminde konuştu.Batuhan Toprak
 

Avrupa ümidiyle Yunanistan ’a gittiler, işkence edilerek geri gönderildiler, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum