AKP'li belediye, 500 metrelik ambulans yolunu 2 yıldır yapamadı

AKP'li belediye, 500 metrelik ambulans yolunu 2 yıldır yapamadı, Gündem Haberleri.

AKP'li belediye, 500 metrelik ambulans yolunu 2 yıldır yapamadı
Editör: 15Haber
25 Mayıs 2022 - 09:40
AKP'li belediye, 500 metrelik ambulans yolunu 2 yıldır yapamadı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Sahil yolu ile Farabi Hastanesi arasında bulunan 500 metrelik yol, KTÜ ve AKP ’li Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi, 2 sene önce ihale edildi. Onarılarak ambulansların Tıp Fakültesi Hastanesi ’ne seri ve kolay bir şekilde ulaşmasını temin etmek nedeniyle yapılacağı açıklanan yolun yapımına şirket bir zaman daha sonra başladı. Oysa, aradan 2 sene geçmesine rağmen yol bir türlü bitmedi.

“HAMSİ FESTİVALİNE PARA VAR YOLA YOK”

CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Oktay Söğüt, 500 metrelik yolun ambulansların trafiğe takılmadan süratli ve kolay bir şekilde hastaneye ulaşımını sağlayacağını belirterek, yolun 1 sene önce bitmesi gerektiğini söyledi. AKP ’li Belediye tarafından plansız ve programsız yapılan harcamalar nedeniyle, 500 metrelik yolun tamamlanamadığını ileri süren Söğüt, “Adından da anlaşılacağı gibi burası ambulans yolu. Kısa olduğu dek manâlı bir yol.

Belediye, 2022 yılının daha birincil çeyreği biter bitmez, Nisan ayında ek bütçe kararı aldı. Bu dek borç, üstüne ilave bütçe yapan, yeni hizmet binasına milyonluk tadilat yaptırıp mobilyalar bölge, lüks makam araçları kiralayan, reklam ve tanıtım için yüksek harcamalar yapan, daha 3 ay önce Kıbrıs ’ta Ançuez Festivali düzenleyip yüzbinlerce lira para harcayan belediye, 500 metrelik yolu yapamıyor. Belediye ihale etmeden kendi imkanlarıyla bu yolu yapması gerekirdi” dedi.

öte taraftan, Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi ’nde görevli öğretim üyeleri ve yolun bulunduğu Kalkınma mahallesi sakinleri, 2 yıldır tamamlanamayan yoldan nedeniyle belediyeye karşı çıktı.

AKP'li belediye, 500 metrelik ambulans yolunu 2 yıldır yapamadı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. AKP'li belediye, 500 metrelik ambulans yolunu 2 yıldır yapamadı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum