Afet bölgesindeki çalışmalar, TAMP çerçevesinde değerlendirildi

Afetlere daha hızlı ve etkin müdahale etmek, kurumlar arası işbirliğini artırmak ve afetlere müdahale kabiliyetlerini test etmek amacıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından TAMP çerçevesinde yerel düzeyde hizmet grupları bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi. (Türkiye'nin Afet Müdahale Planı).

Afet bölgesindeki çalışmalar, TAMP çerçevesinde değerlendirildi
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 12:11
Afet bölgesindeki çalışmalar, TAMP çerçevesinde değerlendirildi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Afetlere daha hızlı ve etkin müdahale etmek, kurumlar arası işbirliğini artırmak ve afetlere müdahale kabiliyetlerini test etmek amacıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından TAMP çerçevesinde yerel düzeyde hizmet grupları bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi. (Türkiye'nin Afet Müdahale Planı).
Valilik Büyük Toplantısı sırasında gerçekleştirilen TAMP toplantısına Vali Fuat Gürel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Ordu, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Tuncay Caferoğlu ve 26 yerel hizmet grubu yetkilileri katıldı. . Salon.
Gazanfer Erbay tarafından İl Afet ve Acil Durumlar (AFAD) Müdürü Dr. 25 Haziran'da Karabük'te Yenice ve Eskipazar'da yaşanan sel felaketi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, DSİ 23. Şube Müdürü Yavuz Aydoğan ile yerel düzeyde ilgili kurum ve hizmet gruplarımızın yöneticilerine Yenice'de yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildiği toplantıda konuşan Vali Fuat Gürel, Ülkemizin coğrafi konumu nedeniyle her zaman doğal afetlerle karşı karşıya kalıyoruz. Bunun en güzel örneğini geçtiğimiz günlerde Yenice ilçesinde meydana gelen sel felaketinde yaşadık. Yenice ilçemizde yaşadığımız afet sırasında ekiplerimizin gösterdiği tepki, afetlere hazırlıklı olduğumuzu gösterdi. Allah korusun bir afette tüm kurumlarımızın ve 26 hizmet grubumuzun görevlerini layıkıyla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum” dedi.
Toplantı, katılımcıların görüş ve düşüncelerinin ifade edilmesiyle sona erdi.
Afet bölgesindeki çalışmalar, TAMP çerçevesinde değerlendirildi
Afet bölgesindeki çalışmalar, TAMP çerçevesinde değerlendirildi
Afet bölgesindeki çalışmalar, TAMP çerçevesinde değerlendirildi

Detaylı bir şekilde, Afet bölgesindeki çalışmalar, TAMP çerçevesinde değerlendirildi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum