Zeytinburnu'nda evin su saatini 14 saniyede çaldı

Zeytinburnu'nda evin su saatini 14 saniyede çaldı, Olaylar, 10 ve 11 Ocak tarihlerinde Yeşiltepe Mahallesi'nde bulunan bir apartmanda gerçekleşti.

Zeytinburnu'nda evin su saatini 14 saniyede çaldı
Editör: 15Haber
15 Ocak 2022 - 12:01
Zeytinburnu'nda evin su saatini 14 saniyede çaldı,

Olaylar, 10 ve 11 Ocak tarihlerinde Yeşiltepe Mahallesi'nde bulunan bir apartmanda gerçekleşti. İddialara kadar, bakımlı tavırlarıyla uyarı çeken bir belirsiz 2 gün tekrar tekrar apartmana gelerek hırsızlık yaptı. Kesin Olmayan apartmana ilk geldiğinde 14 saniye içerisinde bir dairenin su saatini sökerek olay yerinden uzaklaştı. Ertesi gün benzer apartmana her yerde gelen değişken bodrum kattaki depoda yer alan eşyaları çaldı. Güpegündüz gerçekleşen hırsızlıkları sonradan fark eden apartman sakinleri emniyet kamera kayıtlarından şüpheliyi saptama etti. Apartman sakinlerinin şikayeti üstüne polis ekipleri şüpheliyi yetişmek için egzersiz başlattı.

Su saati hırsızı kamerada

Apartmanda yaşanan hırsızlık anları emniyet kameraları kadar saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, hırsızın apartmanda keşif yapması bodrum kattaki depodan malzemeleri çalması görülüyor. Güvenilmez birey ertesi gün aynı apartmana gelerek su saatini söküyor.

“Herhangi bir şey olduğu zaman çalıyor”

Apartman sakinlerinden Dilek Durul, “Şahıs pazartesi günü geliyor. Su saatini çalmış. Bakıyor, rahatlıkla girebiliyor. Rahatlığı da huzursuz edici. Herhangi bir şey olduğu süre çalıyor. Kundura çalıyor. Otomobil malzemesi olduğu süre onları çalıyor. Bebek arabası çalabiliyor. bir kere daha girmişliği var o şahısın. Aynı kişi olduğundan şüpheleniyoruz. Yine geldi. Nasıl olacak bu şekilde bilmiyorum. Bir gün hidrometre çalmış. Ertesi gün bodruma girmiş oradan da bir şeyler çalmış. Gözüyle şöyle bir bakıyor. Sayacı kestiriyor. Alıp çıkıyor. İkinci günde bodruma giriyor. Çocuklarda inip çıkıyor bu apartmandan. Diğer bir gün karşımıza çıksa ne olur bilmiyorum” dedi.

Caner Sönmez - İsmet Aktaş

Zeytinburnu'nda evin su saatini 14 saniyede çaldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum