Zelenskiy, Kiev'de 7 ülkenin dışişleri bakanları ile bir araya geldi , KİEV haberleri

Son Dakika KİEV haberleri: Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, başkent Kiev’de Estonya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Norveç, Finlandiya ve İsveç dışişleri bakanları ile bir araya geldi.

Zelenskiy, Kiev'de 7 ülkenin dışişleri bakanları ile bir araya geldi
, KİEV haberleri
Editör: Derya Demir
28 Kasım 2022 - 23:27
Zelenskiy, Kiev’de 7 ülkenin dışişleri bakanları ile bir araya geldi , KİEV haberleri, KİEV İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, başkent Kiev’de Estonya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Norveç, Finlandiya ve İsveç dışişleri bakanları ile bir araya geldi.
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, başkent Kiev’de 7 ülkenin dışişleri bakanları ile bir araya geldi. Zelenskiy sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Estonya Dışişleri Bakanı Urmas Reinsalu, İzlanda Dışişleri Bakanı Thordis Kolbrun Gylfadottir, Letonya Dışişleri Bakanı Edgars Rinkevics, Litvanya Dışişleri Bakanı Gabrielius Landsbergis, Norveç Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt, Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto ve İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile görüştüğünü belirtti. Söz konusu ziyaretin dost ve ortak ülkelerin Ukrayna ile güçlü destek ve dayanışmasının önemli bir işareti olduğunu aktaran Zelenskiy, “Baltık ve Kuzey Avrupa ülkelerine toprak bütünlüğünü ve bağımsızlığını savunmada Ukrayna’ya sürekli olarak aktif ve verimli destek verdikleri için teşekkür ederim” dedi.

Detaylı bir şekilde, Zelenskiy, Kiev’de 7 ülkenin dışişleri bakanları ile bir araya geldi , KİEV haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. KİEV ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum