Zam İstanbul'da Ekmek kaç tl oldu 2,5 TL 'den Satılacak

Zam İstanbul'da Ekmek kaç tl oldu 2,5 TL ’den Satılacak, Bakanlığın iptal etmesi beklenmiyor Demir, “İTO Meclisi ’nde onanan bu kararı, İstanbul Valiliği ya da Ticaret Bakanlığı ’nın iptal etme yetkisi her zaman var.

Zam İstanbul'da Ekmek kaç tl oldu 2,5 TL 'den Satılacak
Editör: Derya Demir
12 Kasım 2021 - 01:01 - Güncelleme: 12 Kasım 2021 - 01:44
Zam İstanbul'da Ekmek kaç tl oldu 2,5 TL ’den Satılacak, s-851cfdf591478fdd84471fa7c686eb4995ce94

Bakanlığın iptal etmesi beklenmiyor

Demir, “İTO Meclisi ’nde onanan bu kararı, İstanbul Valiliği ya da Ticaret Bakanlığı ’nın iptal etme yetkisi her zaman var. Son kararı siyasi otorite verir, iptal edebilirler ancak böyle bir durumla karşılaşmamız beklenmiyor. Çünkü yetkililer de mevcut koşullarda maliyetlerin bizi ne kadar zorladığının farkında” diye konuştu.İTO ’ya bağlı fırıncıların bu akşam kabul edilen ekmek zammı talepleri, İTO Meclisi ’ne ilk olarak 2021 Ağustos ’ta sunulmuştu.Demir, “Biz ağustosta müracaat ettiğimizden bu yana un fiyatlarında yüzde 58 ’lik bir artış oldu. O yüzden geciken bir tarife söz konusu. Maliyetlerdeki artış durdurulamıyor” değerlendirmesinde bulunarak yılbaşından sonra da yeni bir zam teklifinde bulunacaklarının sinyalini verdi.

Esnaf Odası'na bağlı fırıncılar yarını bekliyor

Öte yandan, İTO ’ya bağlı fırıncılar için resmi zam gelmişken, Esnaf Odası ’na bağlı fırıncıların beklediği resmi tarife değişikliğinin ise yarın çıkması bekleniyor.Sozcu.com.tr ’ye bilgi veren İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, Esnaf Odası ’na bağlı fırıncılar için geçerli olacak yeni zam tarifesinin, yarın yapılacak toplantıdan sonra resmileşmesini beklediklerini aktardı. Zam İstanbul'da Ekmek kaç tl oldu 2,5 TL ’den Satılacak, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tahsin güngör
    Ekmeğin fiyatının artması üreticiler için iyi. Ancak tüketiciler için kötü. Bu ekonomik sıkıntılar çektiğimiz günler inşallah yakın zamanda geride kalır.