evde masajmasaj istanbul

Yüzünde işlem yaptığı kadını tanınmaz hale getiren sahte doktor hakkında karar

Bakırköy'de 2013 yılında Değer Kaya, yüzündeki güneş lekelerinin tedavisi için bir güzellik merkezine başvurmuştu.

Yüzünde işlem yaptığı kadını tanınmaz hale getiren sahte doktor hakkında karar
Editör: 15Haber
11 Ekim 2021 - 13:06

Bakırköy'de 2013 yılında Değer Kaya, yüzündeki güneş lekelerinin tedavisi için bir güzellik merkezine başvurmuştu. Burada kendisini doktor olarak tanıtan Banu Mülhim, Kaya'nın karın bölgesinden liposuction yöntemiyle yağ alarak yüzüne enjekte etmişti.

Kıymet Kaya'nın yüzü işlemin arkasından morarıp su toplamıştı. Kaya, işlemi yapan Banu Mülhim hakkında davacı olmuştu. Mülhim ‘dolandırıcılık' ve ‘taksirle yaralama' suçlarından yargılandığı davada temize çıkma etmişti.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 21. Cinayet Dairesi incelediği temize çıkma kararının bozulmasına hükmetmişti. İstanbul 24. Ağır Cinayet Mahkemesi'nde yeniden görülen davanın karar duruşmasında müşteki Kıymet Kaya ile taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmada beyanda yer alan müşteki avukatı İsmail Şahin, “Sanık hakkında öbür bir mahkemede yapılan yargılama sonucu mahkumiyetine karar verilmiştir. Sanığın ‘nitelikli mahsus yaralama' ve ‘kaliteli dolandırıcılık' suçlarından mahkumiyetine karar verilmesini talep ederiz” dedi.

Müşteki Değer Kaya ise “Sanığın yüzüme yaptığı işlem sonrası 9 yıldır tedavi görüyorum. bu nedenle masraf yaptım emek harcadım. Cezalandırılmasını istiyorum” biçiminde konuştu.

Beyanların ardındaki kararını ifade eden mahkeme Banu Mülhim'in ‘nitelikli dolandırıcılık' suçundan 2 yıl 6 ay hapis ve 3 bin 340 TL adli para cezasına çarptırılmasına hükmetti. Duruşma ayrıca sanığa, mağdurun yüzünde değişmez iz bırakacak şekilde ‘taksirle yaralama' suçundan ise 10 ay hapsine karar verdi.

Duruşmanın bitmesinin ardından adliye önünde konuşan Kıymet Kaya, "9 yıl sonunda davamız nihayete erdi. Yalnız aldığı canice onun için tatmin edici mi ? Hayır kesinlikle yok. Bana ve bir sürü insana ağır mağduriyetler yaşattı. Ben bunların izini ömür boyu yüzümde taşıyacağım. Hala devam eden tedavilerim var. Ömrüm baştan başa bu tedavileri görmeye mecburum bundan böyle. Her yıl yüzümde eriyen yerleri doldurtmak zorundayım. Sanık fazla eksik bir cezayla kurtuldu. Böylece çok kadını mağdur etti. Kadınların hayatını acınacak halde etti. Neden ? Daha fazla para için. Hiç alanı olmadığı halde, sahte estetisyen ve plastik cerrahı diplomasıyla klinik açıp bu kadar insanın hayatını zehir etti. Bize kendini Türkiye'nin sayılı plastik cerrahlarından biri gibi tanıttı. Duvarında asılı bir sürü diploması vardı. Bunları gösterip 'Ben buradan mezunum, bu kadar iyi bir doktorum' diyordu. Kaliteli hastanelerin isimlerini vererek 'Bugün ameliyatım buradaydı, bugün şu hastaya bu işlemi yaptım' diye konuşuyordu” dedi.

öte taraftan Banu Mülhim, Bakırköy 16. Ağır Cinayet Mahkemesi'nde yapılan bambaşka bir yargılamada 3 kadına aleyhinde ‘dolandırıcılık' ve ‘taksirle yaralama' suçlarından 9 yıl hapis cezası ile 21 bin 600 TL adli para cezasına çarptırılmıştı.

Melike İnal
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum