Yüzme öğrenen miniklere sertifikaları verildi

İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü projesi kapsamında bir ayda 500 öğrenciye yüzme eğitimi verildi. Eğitimlerini tamamlayan öğrenciler sertifikalarını İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'ten aldı.

Yüzme öğrenen miniklere sertifikaları verildi
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 17:37
Yüzme öğrenen miniklere sertifikaları verildi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü projesi kapsamında bir ayda 500 öğrenciye yüzme eğitimi verildi. Eğitimlerini tamamlayan öğrenciler sertifikalarını İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'ten aldı.
İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü'nün düzenlediği "Yüzmeyen Yüzmesin" projesinin mezuniyet töreni bugün İzmit Belediyesi'nin kapalı yüzme havuzunda gerçekleşti. 7-14 yaş arası çocuklar alanında uzman eğitmenler eşliğinde düzenlenen gösteri yarışıyla antrenmanlarını noktaladı. Çocuklara sertifikalarını takdim eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Çocukların daha aktif olması, kötü alışkanlıklardan uzak durması ve daha çok sporcu yetiştirmesi bizim için çok önemli. Yüzmeye Hayır ve Engelli Vuruşları projelerimiz sayesinde böyle güzel ve aydınlık bir geleceği bir arada görmek çok kıymetli. Bu anlamda tüm çocuklarımızı ve onların değerli ailelerini burada görmekten mutluluk duyuyoruz. Velilerden bir ricada bulunmak istiyorum. Lütfen çocuklarınıza sporda, sanatta, kültürde ve her alanda aralıksız destek olun. İzmit Belediyesi olarak Temmuz ayında bu havuzda 500 çocuğa yüzme eğitimi verdik ve Ağustos ayında 550 çocuğa yüzme eğitimi vermeye devam edeceğiz. Ayrıca 12 aydır yürüttüğümüz Engelsiz Vuruşlar projemizde Sporda Engel Tanımaz diyerek özel gereksinimli 308 çocuğumuza yüzme eğitimleri vermeye devam ediyoruz. Eğitime katılan tüm çocuklarımıza temel yüzme eğitimi veriyoruz. Temel antrenmanı geçen çocuklarımız yüzme takımımız İzmit Belediyespor'a seçiliyor."
Yüzme öğrenen miniklere sertifikaları verildi
Yüzme öğrenen miniklere sertifikaları verildi
Yüzme öğrenen miniklere sertifikaları verildi

Detaylı bir şekilde, Yüzme öğrenen miniklere sertifikaları verildi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum