Yurttan ayrılan Elif, sırra kadem bastı

Yurttan ayrılan Elif, sırra kadem bastı, Gündem Haberleri.

Yurttan ayrılan Elif, sırra kadem bastı
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 16:09
Yurttan ayrılan Elif, sırra kadem bastı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Daha önce nişanlısı ile olan problemlerinden dolayı koruma kararı ile yurda yerleştirilen 16 yaşındaki Elif Asma, ailesinin iddiasına kadar yurtta kaldığı iki arkadaşı ile geçtiğimiz Pazar günü balkondan atlayarak kaçtı.

4 gündür kendisinden haber alınamayan genç kızın ailesi, kızlarının hayatından endişe ettiklerini söyleyerek, yetkililerden bulunması için takviye istedi.

Kardeşinin nerede olduğuna dair bilgileri olmadığını ve 4 gündür acınacak halde olduklarını söyleyen abla Ayşegül Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

*Kız kardeşim ve nişanlısı mahkemelik olmuşlardı. Mahkemede de koruma kararı çıkarttırıldı ve kendisini bu karardan dolayı yurda almışlardı.

*Geçtiğimiz Pazar günü saat 18.00 ’da yanında 2 kızla beraber balkondan atlayarak kaçmışlar ve kendisinden 4 gündür haber alamıyoruz.

*Kız kardeşim 16 yaşında ve yanında ne parası var, ne telefonu var ne de ayağında ayakkabısı var.

*Hiçbir şeyi yoktu üstünde. Yurtta bunları yanlarında bulundurmaları yasaktı. Bu şekilde hiçbir şeyi olmadan kaçmış.

*Yurttan haber geldikten sonradan hemencecik karakolu aradık. Biz kendimiz terminallere gittik baktık. Yurt çevresindeki yolları aradık ama hiçbir şekilde haber alamadık.

*Sosyal medyada fotoğrafını yayınlayıp takviye istedik ve oradan bize ulaşanlardan İzmir ’e gittiğine dair data aldık. Bugün de Belsin Mahallesi tarafında olduğuna dair bilgiler aldık. 4 gündür perişanız.

*Nerede, ne yapıyor, ne yiyor, ne içiyor, nerede kalıyor diye düşünüyoruz. Akşamları soğuk oluyor, ne yapıyor bilmiyoruz. Hiç böyle şeyler yapmazdı. Pek bir kız değildi kendisi. İlk kere başımıza böyle bir şey geliyor.

*Yanına bir kız arkadaşı var, o da madde bağımlısıymış. Biz de onunla beraber olduğunu düşünüyoruz.

*Kardeşimin de madde bağımlısı olup başına bir şey gelmesinden korkuyorum. Sesimizi duyuyorsa bir an önce gelsin.

*Kolluk kuvvetlerimizden ve vatandaşlarımızdan ricamız da görebilen bilen olursa haber verilmesi ve kardeşimin sağ salim evine dönmesi. (İHA)

Yurttan ayrılan Elif, sırra kadem bastı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum