Yunus Akgün: Benim için rüya gibi bir sezon oldu

Yunus Akgün: Benim için rüya gibi bir sezon oldu, Spor Haberleri.

Yunus Akgün: Benim için rüya gibi bir sezon oldu
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 23:50
Yunus Akgün: Benim için rüya gibi bir sezon oldu, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Geçtiğimiz sezon Adana Demirspor ’da kiralık olarak geçiren Galatasaray ’ın genç futbolcusu Yunus Akgün, GS TV'ye açıklamalarda bulundu.

Galatasaray ’a 2007 yılında girdiğini söyleyen Akgün, "Tabii ama kaptanlık hayalim var, uzun yıllar oynadıktan sonra olacaktır eminim. Adana ’daki abiler diyor ama; sen gençlere ileride kök söktürürsün. Liderlik vasfına sahibim, yargı ettikten sonradan kaptan olabilirim. Aile ortamı yerine getirmek gerekli, takımı sahiplenmek lüzumlu. Genç oyuncular Türkiye ’de talih bulamadığı için yurt dışına çıkmak istiyorlar oysa önce çıktığın yere katkı maddesi karşılamak önemli, kendime yakıştırmam anında gitmeyi, önce burası sonradan Avrupa. Kesin dil öğrenmek lüzumlu, yahut yurtdışında top oynatmazlar" diye konuştu.

"Hocamla konuştuk ve gitme kararı aldım, oynamam gerekiyordu"

Kiralık gitmeye nasıl karar verdiğini anlatan 21 yaşındaki futbolcu, "Galatasaray ’dayken önümdeki oyuncular çok iyilerdi, şampiyonluğa oynuyor takım fakat gereken şansı bulamıyordum, hocamla konuştuk ve gitme kararı aldım, oynamam gerekiyordu. Maç gerçekleştirmek çok öbür, antrenman yaparak olmuyor, kondisyon elde edemiyorsun, gençlerin emin oynayacakları yerlere gitmesi gerekiyor, ben buna müthiş bir örneğim, oynadım ve bir yılda milli takıma yükseldim" şeklinde konuştu.

"En iyi sağ açıkta rahatım"

Boyunun handikap olmadığını hatta avantajını yaşadığını ifade eden genç futbolcu, "Yeteneklerimi daha basit sergiliyorum, hızlanıyorum zahmetsizce. En iyi sağ açıkta rahatım oysa 10 numarada, sol açıkta da oynarım, en iyi sağ açık fakat. Fazla mevkide oynayabilmek oyuncu için avantajdır. Gol atmak daima daha neşelendirici, asist yapmayı da seviyorum ama gol atınca daha mutlu oluyorum" açıklamasında bulundu.

"İyi oynamasaydım hakkımda spekülasyon çıkacaktı"

Adana Demirspor ’da Galatasaray aleyhinde oynadığı maçta neler hissettiğini anlatan Yunus Akgün, "15 yıl Galatasaray ’da top oynamışım, maçtan bir gün önce çok heyecanlıydım, gol attıktan daha sonra sevinmek bana yakışmazdı, hatta gözyaşı döktüm azıcık gol atınca, çok alışılmadık bir duyguydu. İyi oynamasaydım hakkımda spekülasyon çıkacaktı. Maçtan sonra çok kötü oldum bundan başka kazanınca öbür hissettim fakat kendimi göstermem lazımdı, ben geliyorum çünkü oynamam gerekli Galatasaray ’da" değerlendirmesinde bulundu.

"Kerem solda ben sağda taraftarımızı fazla heyecanlandıracağımızı düşünüyorum"

Kerem Aktürkoğlu ile uyumlarıyla ilgili olarak ise Akgün, "Kerem solda ben sağda taraftarımızı fazla heyecanlandıracağımızı düşünüyorum hocam kısmet verirse. Çok mesaj alıyoruz, beklenti çok yüksek ama bunun bilincindeyiz. Maçların da anında başlamasını bekliyoruz sağlı sollu oynamak için. Ulusal takımdaki gol hoş bir emsal oldu. Birbirimize çok gol attırabiliriz, özelliklerimiz heyecan veriyor insanlara, kerem solu, ben sağı bırakmamak istiyoruz" dedi.

"Benim için rüya gibi bir sezon oldu"

Kendisi için rüya gibi bir sezon olduğunu söyleyen ulusal futbolcu, "İlk sezonumda böyle şeyler yaşadım, çok gururluyum çocukluk hayalim ulusal takımı gerçekleştirdiğim için fakat önemli olan kalıcı almak. Biz düşürdük, biz çıkaracağız, B Ligi ’ne bir lahza önce çıkacağız sahiden A Ligi ’ni adalet ediyoruz ama çok kabiliyetli oyuncular var, cümbür cemaat anlaşıyor, oynadığımız oyundan şımartma alıyoruz 20 gün kamp yaptık kimse bir an olsun sıkılmadı" diye konuştu.

"Messi ’yi rol model alıyorum"

Fransız futbolcu Antoine Griezmann ’a benzettiklerini bildiren Yunus Akgün, "Benim tarzım Messi. Onu rol model alıyorum. Messi ’nin ayağına top gelince heyecanlanıyor cümbür cemaat, benim de amacım o. Premier Ligi izlerken yoruluyorum, çok tempolu, fazla keyifli. Takım olarak PSG ’yi seviyorum, bütün yıldızlar orada olduğu için" şeklinde konuştu.

"Balotelli ile oynadığım için şanslıyım"

Adana Demirspor ’da beraber oynadıkları İtalyan golcü Mario Balotelli ’nin hiç düşünüldüğü gibi bir kişilik olmadığını ifade eden 21 yaşındaki futbolcu, "İnsanlarda başka bir idrak var ama bir muhabbet et alakası değil, böyle bir adam olamaz. Adana ’da hiç bir sıkıntısı olmadı, oynadığım en iyi oyuncu o hayatımdaki. Antrenmana bir gün geç kalmadı, gençlere ilgisi , konuşur sürekli gelip bizlerle, onunla oynadığım için şanslıyım, çok kalender bir adam" açıklamasında bulundu.

"İlk paramla aileme ev aldım"

Annesi daha çok sevdiğini söyleyen genç futbolcu, "Anneciyim azıcık, babama da telefon aldım ama Babalar Günü ’nde derhal kırılmaz bana. İlk paramla aileme ev aldım. Biz petekleri olmayan buz gibi evde oturuyorduk, annem mutfakta donuyordu sobalı evde, annem hüngür hüngür ağladı. Anne duası alıyorum fazla mutluyum" dedi.

Kendisinin bir totemi olmadığını açıklayan Akgün, "Balotelli maçtan önce soyunma odasında bir şey yakıyordu. Anlamadım manasını lakin uğur mu artık bilmiyorum uzaktan uzak golleri bu sayede atıyor seslenmek fakat. Balotelli ’nin o attığı gole şaşırmadık çünkü antrenmanlarda defalarca atıyor çok kabiliyetli, boylu boyunca tarafından inanılmaz atletik" diye konuştu.

"Okan Hocam benim gibi altyapıdan çıktı, beni en iyi anlayacak birey"

Yunus Akgün, Teknik Direktör Okan Buruk için ise, "Okan Hocam benim gibi altyapıdan çıktı. Beni en iyi anlayacak birey, büyük şans benim için. Benzer yollardan geçtik, beraber inşallah üstünlük yaşarız. Başakşehir ’deki arkadaşlarım hep fazla özel hoca diyordu, yorumlar yapıyordu onunla ilgili" diyerek sözlerini tamamladı.

Yunus Akgün: Benim için rüya gibi bir sezon oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Yunus Akgün: Benim için rüya gibi bir sezon oldu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum