Yunanistan'a kaçmaya çalışan 2 FETÖ şüphelisi ortak operasyonla yakalandı

Yunanistan'a kaçmaya çalışan 2 FETÖ şüphelisi ortak operasyonla yakalandı, Edinilen bilgiye takriben, FETÖ üyeliğinden dosyaları yer alan eski ihraç polis memurları M.D.

Yunanistan'a kaçmaya çalışan 2 FETÖ şüphelisi ortak operasyonla yakalandı
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 19:49
Yunanistan'a kaçmaya çalışan 2 FETÖ şüphelisi ortak operasyonla yakalandı,

Edinilen bilgiye takriben, FETÖ üyeliğinden dosyaları yer alan eski ihraç polis memurları M.D. ve T.Y.'nin Keşan üzerinden Yunanistan'a illegal yollarla kaçacakları bilgisini bölge Keşan İlçe Güvenlik Müdürlüğü Terörle Mücadele Ofis Amirliği ve Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri iki taraflı bir operasyon düzenledi.

Yapılan operasyonda Keşan-Enez karayolu üzerinde iki FETÖ üyesi şüphelisi ile aracın şoför S.K. ve E.D. isimli bir diğer kişi yakalanarak gözaltına alındı. İlk sorguları TEM Büro Amirliği'nde yapılan 4 kişi sonradan adli makamlara sevk edildi. Duruşma karşısına çıkarılan şahıslardan M.D. ve T.Y. isimli kişiler silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, benzer araçta yakalanan E.D. ve S.K. isimli şahıslar ise göçmen kaçakçılığı yapma suçlamasıyla çıktığı adli makamlar kadar adli denetleme şartıyla serbest bırakıldı.

Emre Akarca

Yunanistan'a kaçmaya çalışan 2 FETÖ şüphelisi ortak operasyonla yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum