Yumurta haşlarken sakın aşırıya kaçmayın! Faydası anında zehre dönüşüyor

Yumurta haşlarken sakın aşırıya kaçmayın! Faydası anında zehre dönüşüyor, Türkiye'de vatandaşların hem kahvaltıda keza de ara öğünlerde seçim ettiği en manâlı yiyecek maddelerinden biri yumurta.

Yumurta haşlarken sakın aşırıya kaçmayın! Faydası anında zehre dönüşüyor
Editör: 15Haber
22 Kasım 2021 - 21:28
Yumurta haşlarken sakın aşırıya kaçmayın! Faydası anında zehre dönüşüyor,

Türkiye'de vatandaşların hem kahvaltıda keza de ara öğünlerde seçim ettiği en manâlı yiyecek maddelerinden biri yumurta. tek başına ya da ilave olarak çoğu yemekte kullanılması sebebiyle mutfakların gözdesi konumunda bulunan yumurtanın haşlandığı sırada yapılmaması gereken çok manâlı bir kusur var.

DOĞAL OLMAKTAN ÇIKARIYOR

Beslenme uzmanlarının uyarısına tarafından haşlanma süresinin üzerinde sıcak suda bırakılan yumurta bundan böyle doğal olmaktan çıkıyor ve kanserojen bir madde halini alıyor. Uzmanlar, yumurtanın griye dönmesi durumunda tüketilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Yumurta haşlarken sakın bu hatayı yapmayın! Faydadan anında zehre dönüşüyor

RAFADAN EN SAĞLIKLISI

Uzmanlar, en dinç yumurta haşlama biçimine ilişkin de bilgiler verdi. Buna tarafından en sağlıklı yumurta haşlama biçimi rafadan haşlama. Proteinlerin ölmediği bir haşlama türü olan rafadan haşlamanın çok yardımsever olduğu dile getiriliyor.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Yumurta haşlarken sakın aşırıya kaçmayın! Faydası anında zehre dönüşüyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum