Yüksekova 'da iki aile arasındaki husumet barışla sonlandı

Yüksekova ’da iki aile arasındaki husumet barışla sonlandı, Gündem Haberleri.

Yüksekova 'da iki aile arasındaki husumet barışla sonlandı
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 10:54
Yüksekova ’da iki aile arasındaki husumet barışla sonlandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yüksekova ilçesinde ikamet eden Bellier ve Demir aileleri arasında bir sene önce kavga çıkmıştı. İki aile arasında sürekli husumet, kanaat önderleri ve köyün büyüklerinin araya girmesiyle son buldu. Kanaat önderi İdris Öner ve köyün büyükleri devreye girerek aileleri barıştırılmasıyla Altında Uluyol köyünde Bellier ailesinin evinde bir araya gelen aile bireyleri, birbirleriyle tokalaşarak barıştılar.

Burada konuşan kanaat önderi İdris Öner, takriben bir yıl önce plato sorunu sebebiyle Bellier ve Demir aileleri husumet yaşandığını hatırlatarak, “Bugün bizler kanaat önderleri ve köylerin büyüklerinin girişimleri sonucunda nahoş olayı barışla sonuçlandırdık. Allah milletimizin birliğini ve beraberliğini daim eylesin inşallah. Bölgemizin kavgalardan çok bundan böyle barışla, kardeşlikle anılmasını istiyoruz” dedi.

Büyüklerin girişimleri ile 2 ailenin barıştırıldığını bildiren Hakkari Tüketiciler Birliği Derneği Başkanı Perviz Iletken de, “Bugünkü sevincimizin ve heyecanımızın başlıca sebebi geçen seneden beri iki aile arasında vuku bulan nahoş bir olayın barışla sonuçlanmasından duyduğumuz mutluluktur. Biz bölgemizde her zaman barışın daim olmasını özlem eder ve bunun için çabalamamız gerektiği inancındayız. İki ailenin de yoğun bir nüfusa sahip olduğunu biliyoruz. Bu uzlaştırma sürecinde emeği geçen kanat büyüklerimize ve katkısı olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Metin Tek
 

Yüksekova ’da iki aile arasındaki husumet barışla sonlandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum