evde masajmasaj istanbul

YPG 'li terörist Adana 'da yakalandı

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Uğraş (TEM) ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Suriye'nin Kobani kentinde terör örgütü YPG/PKK saflarında eylemlere katılan Muhammed B.'nin (30) yasa dışı yollarla Türkiye'ye girdiğini belirledi.

YPG 'li terörist Adana 'da yakalandı
Editör: 15Haber
09 Ekim 2021 - 10:24

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Uğraş (TEM) ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Suriye'nin Kobani kentinde terör örgütü YPG/PKK saflarında eylemlere katılan Muhammed B.'nin (30) yasa dışı yollarla Türkiye'ye girdiğini belirledi. Adana'daki inşaatlarda emekçi olarak çalıştığı belirlenen Muhammed B.'nin, merkez Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi'ndeki bir evde olduğu saptandı. Şüphelinin yakalanması için harekete geçen ekipler, adresine yapılan baskında Muhammed B.'yi gözaltına aldı.

Emniyete götürülen Muhammed B.'nin, örgütün uyuyan hücresi olduğu ve gelecek talimatlara göre eyleme geçebileceği belirtildi. İfadesinde YPG saflarında savaştığını kabul eden Muhammed B.'nin, örgütle ilişkisini kopardığını öne sürdüğü öğrenildi. Hem Muhammed B.'nin, örgütün iddiaya göre üniformasıyla kamplarda çekilmiş uzun namlulu silahlı fotoğrafları da ortaya çıktı.

Emniyetteki işlemlerinin ardındaki adliyeye sevk edilen Muhammed B., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Fatih Keçe

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum