Yörük kızı Müslüme 10 gündür aranıyor! Ümitler azaldı, ekipler kaçırılma ihtimali üzerinde duruyor

Yörük kızı Müslüme 10 gündür aranıyor! Ümitler azaldı, ekipler kaçırılma ihtimali üzerinde duruyor, Konargöçer hayat sürdüren Sarıkeçili Yörükler, Konya Bozkır bölgesinden kışı dinmek için Mersin'in Gülnar ilçesi Yanışlı bölgesine geldi.

Yörük kızı Müslüme 10 gündür aranıyor! Ümitler azaldı, ekipler kaçırılma ihtimali üzerinde duruyor
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 21:38
Yörük kızı Müslüme 10 gündür aranıyor! Ümitler azaldı, ekipler kaçırılma ihtimali üzerinde duruyor,

Konargöçer hayat sürdüren Sarıkeçili Yörükler, Konya Bozkır bölgesinden kışı dinmek için Mersin'in Gülnar ilçesi Yanışlı bölgesine geldi. Burada 10 Kasım'da çadır kuran 7 çocuklu Mehmet ve Selvi Yağal ailesinin 3 yaşındaki kızı Müslüme benzer gün saat 17.00 sıralarında bisikletiyle oynarken ortadan kayboldu.

HERKES SEFERBER OLDU

Aile ve çevredekilerin yaptığı aramada bulunamayan küçük kız için haber verilmesi üstüne jandarma, itfaiye, AKUT, UMKE, belediyeler ve Afad'a yan ekipler sevk edildi. Bölgede birincil gün gönüllülerin de yer aldığı 700 kişi arama çalışmasına katıldı. sonra 200 kişiden oluşan profesyonel ekiple, belediye, değişik kurum ve gönüllülerin katıldığı 300 kişi 12 kilometrelik vadi, orman ve dağlık alanda defalarca arama çalışması yaptı. Çalışmalara iz peşine düşüp takip, kadavra ve kokuya duyarlı köpekler, insanlı buluş uçağı, termal droneler de destek verdi ancak hiçbir sonuç alınamadı.

Ümitler tükeniyor... Müslüme'yi arama çalışması 10'uncu gününde

HER TÜRLÜ ADLİ SORUŞTURMA YAPILIYOR

Bugün Müslüme'nin kaybolmasının üzerinden ise 9 gece geçti 10'uncu güne girildi. Bölgede Jandarma Komando timleri, Mersin ve Adana'dan gelen İl Facia Ivedi Şart Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, Gülnar Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na yan ekipler arama çalışmasını sürdürmeye devam etti. Bazı noktaların 5'er kere, bir takım yerlerin ise 10'ar kere aranmasına karşın bir iz bulunamaması sebebiyle aile fertleri dahil hemen hemen herkes ufak Müslüme'nin artık bu bölgede olmadığını düşünmeye başlarken, kaçırılmış olma ihtimali daha artı tartı kazandı.

Ümitler tükeniyor... Müslüme'yi arama çalışması 10'uncu gününde

Öte yandan il ve ilçe jandarma komutanlıkları göre şu belli başlı değin bölge genelinde bilgi alma amaçlı onlarca ifade alındı. Çadırın bulunduğu noktaya en yakın 5 kilometre ilerdeki mesken yerlerini de bir bir denetçi ekipler, adli soruşturmayı da özenle yürütüyor.

"ÇOCUĞUMUN EN SON ÜÇGENIN TABAN OLMAYAN KENARI İZİNDEN BAŞKA İZ DEĞIL"

Devletin tüm imkanlarının burada olduğunu anımsatan baba Mehmet Yağal, "Arama tarama yaptık hiçbir şey çıkmadı. Bu çocuk burada olsa bulunacak fakat yok. Bu çocuk burada yok. Ben çocuğumun etap izine tarafından, yola çıktı ve biri götürdü diyorum. Biz her yeri geziyoruz, binlerce insan görüyoruz ama beni böyle takip edecek bildiğim biri değil. 2,5 yaşındaki çocuk yalnızca en son ayak izinden diğer iz yok" dedi.

Kızının bir an önce bulunması temennisinde yer alan baba Yağal, "Kaçırılsa da Türkiye'nin öbür ucuna gitse de bu devlet, bu yurttaş bunu bulacak. Allah bu milletten razı olsun. İlk gün 700 birey var, gelenden gidenden Allah razı olsun. Benim 2,5 yaşındaki çocuğum için dağ taş adam oldu. hemen derenin karşısında tarafında bile arama çalışması yapan var. Hepsinden Allah razı olsun. Benim yalnızca istediğim kızım Müslüme'nin bulunmasıdır" diye konuştu.

Ümitler tükeniyor... Müslüme'yi arama çalışması 10'uncu gününde

"BU BÖLGEDE BULMA ÜMİDİ AZALDI"

Düne dek 300 karakter ekibin arama çalışması yaptığını dile getiren Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, "Ama bugün insanların bu bölgede bulmada ümidi azıcık daha azaldı. Çünkü aynı noktalar öbür gözler kadar 5-10 defa izlendi. Her çalının altına bakıldı. Buralarda olma ümidi benim şahsım ve konuştuğumuz halk dahil almak üzere birazcık azaldı. Oysa şunu da açıkça belirtmek istiyorum. Allah'tan ümit kesilmez, ümit bittiği zaman burada bir tane insan kalmaz. Devletimiz bir şekilde burada olumlu ya da negatif bir şey varsa onu çıkaracak diye düşünüyorum. Bir sonuç alınana değin egzersiz devam edecek, jandarma, AFAD, ben ve ekibim de burada olacak" şeklinde konuştu.

Ülkenin gözü ve kulağının burada olduğuna değinen başkan Ünüvar, "Ben ümit ediyorum ki çocuğumuz birileri göre götürülmüş olsun sağ olsun. İnşallah böylece bir cehalet yapılmıştır da sağ salim Müslüme'mize kavuşuruz ama gelenler insanlar buralarda olduğu inancı taşımıyor" ifadelerini kullandı.

2022 minimum ödenti teklifi: 5200 TL

DİSK'in "2022 yılında en az ücretin asgari net 5.200 ? olmalıdır." önerisine katılıyor musunuz? #AsgariÜcret #disk

— Haberler (@Haberler) November 19, 2021

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Yörük kızı Müslüme 10 gündür aranıyor! Ümitler azaldı, ekipler kaçırılma ihtimali üzerinde duruyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum