YÖK Başkanı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması: Kararı üniversiteler verecek

YÖK Başkanı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması: Kararı üniversiteler verecek, YÖK Başkanı Erol Özvar, yüz yüze eğitim konusunda üniversitelerin gerekli kurumlarla görüşerek kendi kararlarını alabileceğini belirtti Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.

YÖK Başkanı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması: Kararı üniversiteler verecek
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 02:20
YÖK Başkanı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması: Kararı üniversiteler verecek,

YÖK Başkanı Erol Özvar, yüz yüze eğitim konusunda üniversitelerin gerekli kurumlarla görüşerek kendi kararlarını alabileceğini belirtti

YÖK Başkanı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması: Kararı üniversiteler verecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, tüm illerde salgın ortamında eğitim ve öğretim faaliyetlerinin sürdüğünü ve bundan daha sonra da süreceğini belirtti.

YÖK Başkanı Özvar, Kars'taki Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Senato Buluşma Salonu'nda yaptığı konuşmada son dönemde yükselişe geçen yeni alıcı koronavirüs (Covid-19) vakalarının eğitim sürecini etkileyip, etkilenmeyeceği yönünde değerlendirmelerde bulundu.

'DURUMU YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ'

Üniversiteleri yakından takip ettiklerini kaydeden Özvar, şunları söyledi:

"Ülkemizde vaka sayılarının artışı laf konusudur. Üniversitelerimizi fazla yakından peşine düşüp takip ediyoruz, nitekim Afiyet Bakanlığıyla yapmış olduğumuz protokoller zarfında üniversite yönetimlerimiz kayıtlara giren olgu sayılarını yakından peşine düşüp takip edebilmektedir. Bizler de gerek ülke genelinde üniversite öğrencilerinin, akademik personelin ve idari personelin hem aşılanma durumunu takip ediyoruz hem de öğrencilerimizin enfekte olan, bu hastalığı geçirmiş veya bağışıklık kazanmış olanları izliyoruz. Eğitim ve öğretimin devamı Yükseköğretim Kurumları için fevkalade önemli bir öncelik. Bizler pandemi döneminde, salgın döneminde de üniversitelerimiz eliyle hiçbir zaman çok kısa bir dönem hariç eğitim öğretimimiz kesintiye uğramadı. Bu bizler için fevkalade önemlidir. YÖK tüm illerimizde bu salgın ortamında eğitim, öğretim faaliyetlerini sürdürdü. İnşallah bundan sonradan da sürdürmeye devam edecektir."

'YÖK, SALGINDAKİ EĞİTİM KARARLARINI ÜNİVERSİTELERİN YÖNETİMİNE BIRAKTI'

Yüz yüze eğitim faaliyetlerinin de yüzde 60 civarında sürdürüldüğünü aktaran Özvar, şunları kaydetti:

"Salgın yüz yüze eğitim faaliyetlerini sürdüremeyecek bir duruma gelmesi durumunda ancak o süre tüm üniversitelerimiz, Afiyet Bakanlığı ve Bilim Kurulunun görüşleri ve kararları doğrultusunda bu eğitim, öğretim ve usulleri konusunda da karar almaya yetkilidirler. Bu konuda yetkili YÖK, kararları üniversitelerimizin yönetimlerine bırakmış vaziyettedir. Böyle olmasının daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz. Çünkü salgın şartlarının her ilde birbirinden çeşitlilik gösterdiğini hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bu çerçevede üniversitelerimiz bu salgınla ilgili olarak ellerindeki veriye bakarak ve ildeki Hıfzıssıhha Kurulu, Valilik ve öteki ilgili birimlerle istişareler etmek suretiyle üniversiteleriyle alakalı kararlar alabilecektir."

AA

YÖK Başkanı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması: Kararı üniversiteler verecek, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum