YKS sona erdi! Sonuçlar ne zaman açıklanacak!

YKS sona erdi! Sonuçlar ne zaman açıklanacak!, Gündem Haberleri.

YKS sona erdi! Sonuçlar ne zaman açıklanacak!
Editör: 15Haber
19 Haziran 2022 - 15:59
YKS sona erdi! Sonuçlar ne zaman açıklanacak!, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ölçme, Seçme ve Sipariş Verme Merkezince (ÖSYM) 81 il ve Lefkoşa ’da düzenlenen, 2 milyon 56 bin 512 adayın girdiği AYT, 10.15 ’te başladı. 180 dakika süren sınav, 13.15 ’te sona erdi.
Hem öğrenciler keza de veliler için heyecana neden olan AYT, 6 bin 17 binada, 111 bin 531 salonda uygulandı. Sınavda 317 bin 765 kişi atama aldı.

Sınavdan meydana çıkan üniversite adayları AYT ’yi değerlendirdi. AYT ’nin öteki senelere nazaran daha kolay geçtiğini anlatan adaylar, matematiğin öteki derslere oranla zorluğundan bahsetti.

CERRAHPAŞA HAYALLERİM SONA ERDİ

Üniversite adayı Ada Tüzüner, “An itibariyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi hayallerim suya düşmüş bulunuyor. Lakin önemli değil. Dünyanın sonu değil sonuç olarak. Artık işletmeye düştü. Matematik fazla zordu. Aram iyi yok matematikle. Sıhhat olsun. Dünyanın sonu yok” dedi.

Berfin Yalınkılıç, “Hoş geçti, iyi geçti. Beklediğimiz gibiydi. Matematikte zorlandım. Hedefim Ankara Tıp, Gazi Tıp. Birkaç senedir çalışıyorum. Fazla kolay geldi demeyelim de mücâdele etmek bir noktadan sonradan işe yaramazdı” diye konuştu.

Üniversite adaylarından Beyza Öztüfekçi sınavda zorlanmadığını, sadece matematiğin zorladığını anlattı. Başka bir namzet Kerem Ünal ise, “İyiydi, güzeldi. Zorlanmadım. 3 yıldır giriyorum zaten. Bu yıl hallettik çok şükür. Hedef Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi. Bu sene olacak gibi. Geçen seneye kadar azıcık daha kolaydı” cümlelerine yer verdi.

“ANLAŞILMASI ŞIDDET KELİMELER SIKLIKTAYDI”

Hür Yüksek Dağ Bozkurt, “İyiydi, kötü yanları da vardı lakin bu saatten sonra pek bir şey söylemek doğru gelmiyor kendi adıma. Bütün adaylara, başarılar dilemekten başka söyleyeceğim bir şey yok. Türkçe kısmında özellikle fazla fazla eski Türkçe vardı. Anlaşılması zor kelimeler sıklıktaydı. Hukuk, işletme veya finans düşünüyorum” diyerek AYT ’de Türkçe ’nin zorluğuna değindi.
Başka bir üniversite adayı Çağla Ünlüer ise “Matematik şiddet değildi, ortaydı bence. Biyoloji zordu fakat kimya kolaydı. Onun dışarıya yaptım yani çok güç değildi. Geçen yıl zorlamışlardı. Dün daha kolaydı. Geçen seneye kıyasla fazla kolaydı bu yıl” değerlendirmesini yaptı” ifadelerini kullandı.

SONUÇLAR 20 TEMMUZDA AÇIKLANACAK

Yükseköğretim Kurulunun aldığı karara kadar bu yıl üniversiteye girişte TYT 150 ve AYT 180 baraj puanı uygulaması kaldırıldığından sınava girerek puanı hesaplanmaya yargı kazanan bütün adaylar üniversite tercihinde bulunabilecek. öte taraftan, YKS sonuçları, 20 Temmuz ’da açıklanacak. (İHA)

YKS sona erdi! Sonuçlar ne zaman açıklanacak!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. YKS sona erdi! Sonuçlar ne zaman açıklanacak! haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum