Yeniden yapılanmaya çalışan FETÖ 'cülere darbe: 24 gözaltı

Yeniden yapılanmaya çalışan FETÖ ’cülere darbe: 24 gözaltı, Gündem Haberleri.

Yeniden yapılanmaya çalışan FETÖ 'cülere darbe: 24 gözaltı
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 12:52
Yeniden yapılanmaya çalışan FETÖ ’cülere darbe: 24 gözaltı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Konya Cumhuriyet Cumhuriyet Başsavcılığı kadar yeniden yapılandıktan sonradan “gaybubet” olarak bilinen hücreli evlerinde saklanan örgüt üyelerinin, daha önceden haklarında örgüt üyeliğinden operasyon yapılan FETÖ mensupları ile yakınlarına para yardımı yaptığı tespit edilen 24 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

KOM Şube Müdürlüğünce aylar süren peşine düşüp takip sonucunda Ankara ve Konya ’da eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda haklarında yakalama kararı çıkartılan  24 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

ARALARINDA ÜSTTEKI DÜZEY ÖRGÜT MENSUPLARI DA VAR

Gözaltına alınan şüpheliler arasında emniyet müdürü, komiser, polis memuru, hoca ve sağlık personelinin de bulunduğu öğrenildi. Yakalanan şüphelilerin birçoğunun yazılımı örgüte ait haberleşme programı kullandığı ve örgüt içerisinde mahrem hizmetlerde tahsis yaptığı belirlendi. öte taraftan yakalanan 5 şüphelinin ise üstteki düzey örgüt mensubu olduğu ve haklarında devamlı soruşturmalar sebebiyle Firar olarak arandığı saptandı.

TERÖR ÖRGÜTÜNE FİNANSAL YARDIM

Yakalanan şüphelilerin, mütevelli denilen esnafla kısa süren görüşmeler yaparak örgüte finansal destek sağladığı, haklarında işlem üretilmiş olan örgüt üyeleri ya da yakınları ile sokak, park gibi kalabalık ortamlarda buluşmalar yaparak döviz-para verdiği, örgüt olarak ‘muavenet ’ şeklinde adlandırılan fiziki yardımlarda bulunduğu anlaşıldı.

SOHBET PROGRAMLARI KULLANMIŞLAR

Örgüt namına faaliyetleri yürüten kaçak emniyet mahrem imamlarının örgüt üyeleriyle  ‘internet tabanlı programlardan görüştükleri, kullandıkları programları 10 dakika içerisinde silme biçiminde ayarladıkları belirlendi. Yapılan aramalarda çeşitli ülkelere ait yüksek miktarda döviz, propaganda amaçlı kullanılan çok sayıda örgütsel yayınlama ve dijital materyal elde edildi.

Yeniden yapılanmaya çalışan FETÖ ’cülere darbe: 24 gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum