evde masajmasaj istanbul

Yeniden cezaevine gönderilen hükümlünün yeğeni; "Amcam kaçak değil, 5 yıldır tutukluydu"

Denizli'nin Sevindik Mahallesinde 10 Ağustos 2015 günü meydana gelen olayda, İbrahim Çakır ile Mehmet Tetikel aralarında yaşanan kavgada boynu kırılan Mehmet Tetikel hayatını kaybetti.

Yeniden cezaevine gönderilen hükümlünün yeğeni; "Amcam kaçak değil, 5 yıldır tutukluydu"
Editör: 15Haber
09 Ekim 2021 - 09:21

Denizli'nin Sevindik Mahallesinde 10 Ağustos 2015 günü meydana gelen olayda, İbrahim Çakır ile Mehmet Tetikel aralarında yaşanan kavgada boynu kırılan Mehmet Tetikel hayatını kaybetti. Tutuklanarak cezaevine gönderilen İbrahim Çakır, 5 yıl Denizli'deki kapalı cezaevinde kaldıktan daha sonra iyi hali göz önünde bulundurarak İzmir – Foça Açık Cezaevine nakledildi. Geçtiğimiz Ekim ayında korona virüs tedbirleri kapsamında cezaevinden izinli olarak çıkan İbrahim Çakır, yargılanma süresinin tamamlanmasının ardındaki 18 sene hapis cezasına çarptırıldı. 7 Ekim 2021 tarihinde hakkında yakalama kararı çıkartılan İbrahim Çakır, dün yaşadığı Çal ilçesine Dayılar Mahallesinde gözaltına alınarak işlemlerinin ardından bitmiş cezaevine teslim edildi.

Ailesi firari iddialarına tepki gösterdi

İbrahim Çakır'ın her yerde tutuklanmasıyla ilgili olarak sosyal medyada “6 yıldır firari olduğu” veya “Cezaevinden firar ettiği” şeklinde yorumlar yapıldığını gösteren yeğeni Oğuzhan Çakır, “Bu paylaşımları görünce, ailecek çok üzüldük. Amcam, isteksiz olarak bir arkadaşının ölümüne neden oldu. Daha Sonra evden eşyalarını alarak, karakola gidip kendisi teslim oldu. 5 yıl kapalı cezaevinde kaldıktan sonra Foça Açık Cezaevine nakledildi. İyi halinden dolayı korona iznine çıkartıldı. Onu 25 Ekim 2020 tarihinde kanımca kendim gidip İzmir'den alıp geldim ve halen izni devam ediyordu. Bu insan kaçak yok. Dayılar Mahallesine yerleşti ve akşamları ağabeyinin kahvehanesini işletiyordu. bir anda jandarmalar gelip alıp götürdü. Ne olduğunu anlamadık. Daha Sonra cezasının kesinleştiğini öğrendik” dedi.

Murat Kocabaş
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum