Yedisu'da 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' toplantısı , BİNGÖL haberleri

Son Dakika BİNGÖL haberleri: Yedisu ilçesinde ’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme’ toplantısı yapıldı

Yedisu'da 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' toplantısı
, BİNGÖL haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 11:39
Yedisu’da ’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ toplantısı , BİNGÖL haberleri, BİNGÖL İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Yedisu ilçesinde ’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme’ toplantısı yapıldı

Yedisu Kaymakamı Furkan Başar başkanlığında, ’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı’ yapıldı. Toplantında şiddetle mücadele gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar değerlendirildi.
Kaymakam Başar, "Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için bu toplantıları yaparak hem çalışmalarımızı değerlendiriyoruz hem de önümüze bir yol haritası çıkarıyoruz. Kadına karşı şiddetle mücadelede etkin rol alan Kadın Acil Destek Uygulamasının (KADES) yaygınlaştırmak için de kurumların topyekun bir gayret içerisinde bulunarak bilgilendirme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Kadına, çocuğa, engelliye kısacası her canlıya yapılan şiddetin her türlüsü yanlıştır. Ancak bilinçli bir toplum ve bilinçli nesiller ile bu tür şiddet olaylarının önüne geçebiliriz. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için atılacak en önemli adım eğitimdir. Biz de Yedisu Kaymakamlığı olarak böyle hassas bir konuda tüm birimlerimizle birlikte şiddete dur demek için çalışmalar yapıyoruz. Bu konunun hem kanuni hem de ahlaki yönden sıkı takipçisiyiz” dedi.
Toplantıya Kaymakam Başar’in yanı sıra, ilçe Belediye Başkanı Ömer İsen, Cumhuriyet Başsavcısı Nurullah Gürbüz, Hakime Mehtap Karaca, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Dr. Emre Cihan Ateş, Milli Eğitim Müdürü Muhtesim Tunç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Döner ile kurum amirleri katıldı.
Yedisu’da ’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ toplantısı

Detaylı bir şekilde, Yedisu’da ’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ toplantısı , BİNGÖL haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. BİNGÖL ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum