Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ'nün müdahalesi davası ertelendi

Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ'nün müdahalesi davası ertelendi, Gündem Haberleri.

Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ'nün müdahalesi davası ertelendi
Editör: 15Haber
24 Mayıs 2022 - 00:00
Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ'nün müdahalesi davası ertelendi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kahramanmaraş Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada davalı bir asker salonda hazır bulunurken, taraf avukatları da katıldı. Öbür davalar sebebiyle cezaevinde yer alan aralarında FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanına suikast timinde yer aldığı gerekçesiyle mahkum edilen ve bu dosyanın da sanıkları olan Davut Uçum ile Açık Fikirli Özsıcak'ın yer aldığı 4 davalı ise, Ses ve Gösterme Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşma başkanı, önceki celse tanık olarak dinlenmesine karar bahşedilen Erol Yıldız'ın vefat ettiğine ilişkin medyada haberler yer aldığını ancak nüfus kaydına vefat bilgisinin işlenmediğini ve diğer tanıkların hazır edildiğini kaydetti.

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nce silahlı terör örgütü yöneticiliği suçundan etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde indirim uygulanarak ceza bahşedilen örgütün iddiaya göre Gaziantep alan avukatlar sorumlusu Kamil Bakum da şahit olarak dinlendi. Bakum, Yazıcıoğlu olayını basından peşine düşüp takip ettiğini, o tarihte Gaziantep'e gelmediğini ve avukatlarla ilgili görevinin olmadığını söyledi. Bakum, "Bahsettiği toplantılar oldu, avukatların bu davayı almaması gerekiyordu, bir baskı oldu. Hesabına para falan da yatırılmış. Keşke Mustafa bu avukatlığı almasaydı" dedi.

SEGBİS'ten bağlanan sanık Davut Uçum'un sözleri sonrası mahkeme salonunda tartışma çıktı. Duruşma başkanı, uyarıları dinlemeyen davalı ile 3 taraf avukatının salondan çıkarılmasına karar verdi.
Bugün 6'ncı duruşması görülen davada sanıklar, helikopterin cihazını sökme iddialarını kabul etmediklerini ifade ettiler. Yazıcıoğlu'nun avukatları ise duruşmaların belli başlı dosyada birleşmesini istek etti.
Takriben 13 saat süren duruşma, Cumhuriyet Başsavcılığındaki asıl soruşturma dosyasının akıbetinin sorulması ve bir takım tanıkların gelecek celsede dinlenmesine karar verilerek, 5 Ekim'e ertelendi.
BBP Genel Başkan Yardımcısı Mikail Şahan, mahkeme çıkışı yaptığı açıklamada, “Sanıklar Kamil Bakum ve öteki tanıklar dinlendi. 5 Ekim 2022 tarihine ertelendi. Davanın takibini yapacağız” dedi.

Birleştirmek kararı ile dava dosyasında sanık sayısı 20'ye çıkmıştı

Göksun Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan 10 kişiden 7'si her iki dosyada da davalı olarak yer alırken, birleştirmek kararı sonrası yeni 3 kişinin de eklenmesiyle Kahramanmaraş 2. Ağır Cinayet Mahkemesi'ndeki dava dosyasında sanık sayısı 17'den 20'ye çıkmıştı. Muharrem Tunç'un vefatı sonrası ise sanık sayısı 19'a düştü.

Halil Ulubey

Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ'nün müdahalesi davası ertelendi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ'nün müdahalesi davası ertelendi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum