Yavru yeşil deniz kaplumbağası DEKAMER'de tedaviye alındı , MUĞLA haberleri

Son Dakika MUĞLA haberleri: Marmaris’te vatandaşlar tarafından Jandarma Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma (HAYDİ) birimine yaralı yeşil deniz kaplumbağa yavrusu olduğu ihbarı yapıldı.

Yavru yeşil deniz kaplumbağası DEKAMER'de tedaviye alındı
, MUĞLA haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 00:06 - Güncelleme: 25 Ocak 2023 - 05:30
Yavru yeşil deniz kaplumbağası DEKAMER’de tedaviye alındı , MUĞLA haberleri, MUĞLA İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Marmaris’te vatandaşlar tarafından Jandarma Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma (HAYDİ) birimine yaralı yeşil deniz kaplumbağa yavrusu olduğu ihbarı yapıldı.
İhbarı değerlendiren Jandarma Komutanlığına bağlı HAYDİ ekipleri genç yeşil deniz kaplumbağasını (Chelonia mydas) Ortaca Dalyan Mahallesindeki İztuzu sahilinde bulunan Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine (DEKAMER) ulaştırdı.
DEKAMER’de yapılan ilk incelemede yeşil deniz kaplumbağasının sağ ön yüzgeci ve boynunda misinaya bağlı kesikler bulunduğu tespit edildi. Yavru yeşil deniz kaplumbağanın ilk kontrolleri yapıldıktan sonra tedavisine başlandı ve gözlem altında tutulduğu açıklandı.
Yavru yeşil deniz kaplumbağası DEKAMER’de tedaviye alındı
Yavru yeşil deniz kaplumbağası DEKAMER’de tedaviye alındı
Yavru yeşil deniz kaplumbağası DEKAMER’de tedaviye alındı
Yavru yeşil deniz kaplumbağası DEKAMER’de tedaviye alındı

Detaylı bir şekilde, Yavru yeşil deniz kaplumbağası DEKAMER’de tedaviye alındı , MUĞLA haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. MUĞLA ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum