Yavru sincabı biberonla besleyip battaniyede uyutuyorlar , KAHRAMANMARAŞ haberleri

Son Dakika KAHRAMANMARAŞ haberleri: Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde yaralı halde bulunan yavru sincap, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şefliği görevlilerince biberonla beslenip battaniyede uyutularak adeta bebek gibi bakılıyor.

Yavru sincabı biberonla besleyip battaniyede uyutuyorlar
, KAHRAMANMARAŞ haberleri
Editör: Derya Demir
23 Eylül 2022 - 14:54
Yavru sincabı biberonla besleyip battaniyede uyutuyorlar , KAHRAMANMARAŞ haberleri, KAHRAMANMARAŞ İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde yaralı halde bulunan yavru sincap, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şefliği görevlilerince biberonla beslenip battaniyede uyutularak adeta bebek gibi bakılıyor.
İlçenin ormanlık bölgesinde yaralı bir sincap yavrusu bulan vatandaşlar, hayvanı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Göksun Şefliğine teslim etti. DKMP görevlileri, ilk olarak yavru sincabın yaralarını tedavi ederek eski sağlığına kavuşturdu. Yavru sincabın, doğada yaşayacak duruma gelene kadarki yeni yuvası ise özenle hazırlandı. DKMP şefliği personeli, bu süre zarfında yavru sincabın uyuması için bir kutuya battaniye sererek yatak yaptı. Şefliğin adeta maskotu haline gelen minik sincap, acıktığında da bebek gibi biberonla besleniyor.
Yavru sincap, şeflik personeli tarafından bakıldıktan sonra doğal yaşamına geri dönecek.
Yavru sincabı biberonla besleyip battaniyede uyutuyorlar
Yavru sincabı biberonla besleyip battaniyede uyutuyorlar
Yavru sincabı biberonla besleyip battaniyede uyutuyorlar

Detaylı bir şekilde, Yavru sincabı biberonla besleyip battaniyede uyutuyorlar , KAHRAMANMARAŞ haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. KAHRAMANMARAŞ ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum