Yavru karaca hayata döndürüldü

Ordu'nun Çaybaşı ilçesi ormanlık alanda bir vatandaş tarafından bilincini kaybeden yavru geyik, veterinerlere teslim edildi.

Yavru karaca hayata döndürüldü
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 16:57
Yavru karaca hayata döndürüldü, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Ordu'nun Çaybaşı ilçesi ormanlık alanda bir vatandaş tarafından bilincini kaybeden yavru geyik, veterinerlere teslim edildi.
Çaybaşı'nda bir vatandaşın yaraladığı yavru geyik, Ünye'nin Burunucu ilçesinde görev yapan veterinere teslim edildi. Genel muayene sırasında yavru geyiğin bitkin olduğunu öğreniyoruz. Yumurtalar için gerekli tedaviyi yapan Veteriner Hekim Yusuf Öztürk, “Yavru köpeğimizi bitkin halde duyarlı bir vatandaş tarafından bize getirildi. Gerekli kontrol ve bakımları yaptık. Hemşehrilerimiz bu hayvanlara karşı daha duyarlı olmalı. Gördükleri yerde herhangi bir sürtüşme veya takdir süreci olmamalıdır. Bu gibi durumlarda 112 sağlık ekiplerine ve Milli Parklar Doğa Koruma Müdürlüğü'ne bilgi verilmesi daha uygundur.
Ünye Tabiatı Koruma Milli Parkları Başkanı Saygın Yıldırım, “Geyiklerimiz tedavi edildikten sonra gerekli büyüme potansiyeline ulaştıktan sonra doğal ortamlarına bırakılacak. Duyarlı hayvanlar oldukları için hemşehrilerimizden bu canlılara karşı biraz daha duyarlı olmalarını rica ediyoruz" dedi.
Yaraları pansuman edildikten sonra iyileşen sevimli hayvan, Milli Parklar Doğa Koruma Şube Müdürlüğü ekiplerince götürülürken, gerekli rehabilitasyonun ardından tekrar doğaya bırakılacağı bildirildi.
Yavru karaca hayata döndürüldü
Yavru karaca hayata döndürüldü
Yavru karaca hayata döndürüldü
Yavru karaca hayata döndürüldü
Yavru karaca hayata döndürüldü

Detaylı bir şekilde, Yavru karaca hayata döndürüldü başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum