Yaşlı adam ve çocuk, kayalıklarda mahsur kaldı

Yaşlı adam ve çocuk, kayalıklarda mahsur kaldı, Gündem Haberleri.

Yaşlı adam ve çocuk, kayalıklarda mahsur kaldı
Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 16:25
Yaşlı adam ve çocuk, kayalıklarda mahsur kaldı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Bartın'ın Amasra ilçesine tabi Gömü köyünde dayısıyla birlikte deniz kıyısına balık tutmaya giden ve oyun oynarken kayalıklara meydana çıkan çocuk mahsur kaldı. Yeğenini kurtarmak için kayalık alana meydana çıkan dayı da düşerek yaralandı. Telefonla destek isteyen dayı ve yeğeninin imdadına ise jandarma ve polis ekipleri yetişti.
Durum, Amasra ilçesine tabi Gömü köyündeki Türkiye Taşkömürleri Kurumu'na (TTK) ait kullanılmayan kömür yıkama tesisinin bulunduğu bölgede yaşandı. Edinilen bilgilere göre 64 yaşındaki C.K., 6 yaşındaki yeğeni N.S.Y. ile birlikte deniz kıyısına balık tutmaya gitti. Dayısı balık tutarken bu sırada çevrede oynayan 6 yaşındaki N.S.Y. tırmandığı kayalıklarda mahsur kaldı. Dayı C.K. durumu ayrım edip yeğenini kurtarmak istedi ama kayalıklara tırmanırken düşüp yaralandı. Dayı C.K. telefonla 112'yi arayıp destek istemesi üzerine Jandarma, Polis, AFAD ve 112 ekipleri bölgeye sevk edildi

Kayalıklarda mahsur kalan küçük kız halat yardımıyla güvenli bölgeye indirilirken yeğenine gelmek isterken düşüp yaralanan dayı ise sedyeye alınıp durum yerindeki birincil müdahalesinin arkasından ambulansa taşındı.

Hastaneye kaldırılan C.K.'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olay sırasında büyük korku yaşayan küçük kız ise kendisini kurtaran ekiplere teşekkür etti.

Bülent Bostancı

Yaşlı adam ve çocuk, kayalıklarda mahsur kaldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Yaşlı adam ve çocuk, kayalıklarda mahsur kaldı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum